1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. خدمات پرستاری
خدمات پرستاری

خدمات پرستاری

خدمات پرستاری

خدمات پرستاری Nursing services اصولا همراه با عشق و محبت بوده و این کمک بیشتری به بهبود وضعیت بیمار خواهد کرد. در شرکت خدماتی پرستاری آراد می توانید در مورد استخدام پرستار با خیال راحت اقدام نمایید. پرستار در منزل برای مراقبت از افراد سالمند، پرستار کودک و بیمار را از ما بخواهید. مشاوران ما همه ساعته آمادگی پاسخگویی به سوالات شما را دارند‌.

خدمات پرستاری در منزل - پرستاری آرادارائه خدمات توسط پرستاران

ارائه خدمات پرستاری بدون داشتن تحصیلات و تجربه برای بیمار و خانواده او شک و تردید به وجود می آورد. لذا داشتن تجربه کافی امری بسیار ضروری به شمار می رود. مهارت های لازم باید توسط این افراد کسب شده باشد. گاهی پرستار باید به صورت ۲۴ ساعته از بیمار مراقبت نماید. از این رو باید کاملا حرفه ای با این قضیه برخورد نماید.

شرایطی که پرستاران باید داشته باشند و رعایت نمایند.

پرستاری شغلی مهم و مشکل می باشد و داشتن عشق به کار باید سرلوحه این افراد باشد. پرستار باید روزانه و هر ساعت بر وضعیت بیمار نظارت داشته باشد. وضعیت بهداشت فردی بیمار بسیار اهمیت دارد و این امر نباید از چشم پرستار دور بماند. در انجام کلیه امور مربوط به داروها و تغذیه باید دقیق و منظم باشد و تمام توصیه های پزشک مربوطه را انجام دهد و تمام تزریقات را به موقع به انجام برساند. اصولا پرستاران باید بسیار با حوصله و مرتب باشند‌. این امر از نظر روحی برای بیماران اهمیت بسزایی دارد. مراقبت از سوند و امور دیگر باید با نظم و دقت انجام شود.

در صورتی که بیمار زخم دیابتی یا زخم بستر داشته باشد، وظیفه پرستار سنگین تر خواهد شد و باید مراقبت ویژه ای از مریض داشته باشد. تعهد به کار و بیمار از وظایف پرستار می باشد. در صورتی که بیمار قادر به حرکت نباشد، پرستار باید پوزیشن او را مرتب تغییر دهد و از زخم بستر جلوگیری نماید. این خدمات پرستاری اصولی بسیار مهم می باشند و در کنار این خدمات، پرستاران باید همراه و یار بیماران خود باشند و به بهداشت روان او اهمیت بدهند. امکان دارد افراد سالمند دچار زوال عقل شده باشند و این امر مسئولیت و بار سنگینی را بر دوش پرستار می گذارد. این گونه افراد شرایط خاص دارند و پرستار نیز باید این شرایط را درک کرده و بپذیرد.

چرا خدمات پرستاری در منزل اهمیت دارد؟

بسیاری از بیماران و سالمندان توانایی این را ندارند که زیاد در بیمارستان باشند‌. از این رو داشتن پرستار در منزل راهکار بسیار خوبی برای آن ها خواهد بود‌. اصولا بودن پرستار با فرد سالمند جهت نگهداری سالمند در کنار خانواده به روند بیماری او سرعت می بخشد. همچنین خانواده ها از نزدیک شاهد روند درمان خواهند بود و خیال آن ها راحت می باشد. از سوی دیگر هزینه داشتن پرستار در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از بستری در بیمارستان خواهد بود. خدمات پرستاری در منزل باعث می شود که وی تمام حواس خود را به این بیمار بدهد و از این رو بهبود او با سرعت بیشتری صورت می گیرد. مدت زمان ساعت کار پرستار توسط افراد آن خانه و پزشک تعیین خواهد شد.

بیماران تا چه مدت باید از خدمات پرستاری استفاده نمایند؟

حتما این سوال در ذهن شما وجود دارد که تا چه مدت باید از خدمات پرستاری در منزل استفاده نمود. در جواب باید گفت که وضعیت جسمی بیماران و سلامت و نوع بیماری آن‌ها کاملا متفاوت است و باید زمان را بر اساس موقعیت بیمار تنظیم نمود. برخی از افراد بیماری های حاد دارند اما به صورت موقتی است و پس از درمان کامل نیازی به مراقبت و خدمات پرستاری ندارند‌.

طبیعتا این گونه بیماران نیازی به ادامه فعالیت پرستار ندارند و زمان خدمت رسانی به او محدود می باشد. اما در برخی موارد بیمار در وضعیت خوبی قرار ندارد و روز به روز وضعیت وخیم تری برای او به وجود خواهد آمد. بنابراین این شخص باید به صورت مدارم از خدمات و مراقبت های پرستاری بهره ببرد. پس با توجه به وضعیت بیمار باید زمان بندی را انجام داد.

سخن پایانی

استخدام و اعزام پرستار امری است که کمک زیادی به بهبود وضعیت بیمار خواهد کرد. همچنین به این صورت خانواده ها کنترل ویژه ای روی خدمات پرستاری ارائه شده دارند. پرستار سالمند و پرستار بیمار بسیار قابل تقدیر هستند و مطمئنا ارایه خدمات آن ها با علاقه خاصی انجام خواهد شد.

2.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست