1. پرستار آراد
 2. مقالات
 3. استخدام پرستار و مراقب در منزل و سوالات مربوط به زمان مصاحبه
استخدام پرستار

استخدام پرستار و مراقب در منزل و سوالات مربوط به زمان مصاحبه

استخدام پرستار و یا نیروی مراقبتی که د ر حال حاضر بسیار از جانب خانواده ها مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از خدمات پرستاری درمانی و مراقبتی در منزل باعث می شود مسئولیت سنگین نگهداری و امور درمانی که اغلب تخصصی هستند از شانه خانواده برداشته شود و خانواده با آسودگی خاطرشاهد مراقبت از سلامتی عزیزانشان در منزل با استفاده از خدمات مراقبتی و درمانی باشند. اما از سوی دیگر در ابتدا خانواده با چالش انتخاب و استخدام پرستار و مراقب در منزل روبه رو است. زیرا خانواده در تلاش است که با استفاده از این خدمات بهترین مراقبت را به برای عزیزان خود تامین کند.

استخدام پرستار

مسولیت انتخاب فردی ناآشنا برای حضور در منزل و مراقبت از عزیزان به ویژه اولین بار برای خانواده بسیار چالش برانگیز خواهد بود. اما خانواده ها می توانند با در نظر گرفتن چند نکته در زمینه اصول مصاحبه و استخدام پرستار و مراقب انتخاب های خود را محدود تر و دقیق تر کنند.

 • خدمات مراقبتی و درمانی در منزل طیف گسترده ای را در بر می گیرند، که از خدمات  مربوط به امور روزانه و کمک به استقلال فردی تا خدمات تخصصی درمانی و توانبخشی متغییر است. از سوی دیگر نیاز به این خدمات ممکن است برای طولانی مدت، کوتاه مدت، برای روزهای خاصی از هفته و ساعات مشخصی از روز در نظر گرفته شود. به همین دلیل در زمان انتخاب و مصاحبه برای استخدام پرستار باید این نکات را مد نظر قرارداد.

خانواده از قبل باید لیست مشخصی از نیازهای خود را که انتظار دارد مراقب و یا پرستار به انجام انها بپردازد، تهیه کند. این کار به شما کمک می کند در زمان درخواست نیرو از مراکز ارائه دهنده خدمات فرد مناسب به شما معرفی شود و در صرف زمان نیز صرفه جویی کنید.

 • نکته دیگری که در زمان استخدام پرستار و مراقب در منزل حائز اهمیت است جست و جو در مورد سابقه کاری پرستار و مراقب معرفی شده است. برای این کار می توانید از مراکزی که به شما پرستار معرفی کرده اند در مورد سابقه کاری آنها سوال کنید و یا از پرستاران بخواهید تا شماره تماس خانواده هایی که قبلا انها را استخدام کرده اند در اختیار شما قرار دهند. استفاده از تجارب اطرافیان در این زمینه می تواند به شما کمک بسیاری کند.

استخدام پرستار

 • بررسی سوابق کاری: در زمان مصاحبه با دقت به پاسخ های مراقب و پرستار توجه کنید. در سابقه کاری خود با چه بیمارانی و یا چه گروهی سنی کار کرده است؟ آیا با ویژگی ها و نگرانی های شما و فردی که نیاز به مراقبت از او دارید آشنایی دارد؟ چه مدت سابقه کار دارد؟ به چه دلیل کار قبلی خود را ترک کرده است؟
 • انگیزه مراقب: درمورد انگیزه او از انجام فعالیت های مراقبتی سوال کنید. و اینکه تا چه مدت تمایل به همکاری باشما دارد؟ آیا از کار کردن به عنوان مراقب لذت می برد و یا خیر و…
 • درمور زمان های آزاد او تمایل وی در مورد حضور در زمان هایی خارج از زمان کاری مشخص شده سوال کنید. آیا مراقب و یا پرستار می توانند در تعطیلات و مسافرت ها با شما همراه باشند؟
 • آیا مراقب مهارت خاصی دارد؟ آیا تحت آموزش های اختصاصی بوده است یا خیر؟ مثلا دوره های کودکیاری، دوره های کمک های اولیه و…
 • آیا پرستار و یا مراقب به بیماری خاصی مبتلا است و یا نیاز به مصرف داروی خاصی دارد؟
 • پس از اتمام جلسه مصاحبه و در صورت توافق  هر دو می توانید زمانی را برای ارزیابی عملکرد مراقب و پرستار در نظر بگیرید. اغلب مراکز ارائه خمات مراقبتی در منزل مدت مشخصی را برای ارزیابی عملکرد در نظر می گیرند. از این طریق می توانید در تصمیم گیری خود بهتر عمل کنید.

استخدام پرستار

 • با پرستار و مراقب خود صادق باشید و او را در جریان مسائل و مشکلات احتمالی خود قرار دهید. در صورتی که عزیزان شما به مواد غذایی خاصی آلرژی دارند و یا اختلالاتی مانند پرخاشگری، فراموشی، لجبازی و … دارند باید در این زمینه با پرستار خود صحبت کنید.
 • تعامل خوبی با پرستار و مراقب خود برقرار کنید اما حدود و مرزها را مشخص کنید.
 • به مراقب و پرستار خود یادآوری کنید که نباید اسرار و مسائل مربوط به خانواده را در جایی بازگو کند و حفظ حریم خانواده جزئی از وظیفه او به شمار می رود.
 • شماره تماس هایی برای برقراری ارتباط در زمان های اورژانسی در اختیار او قرار دهید.
این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست