1. پرستار آراد
  2. پرستار کودک

پرستار کودک

پیدا کردن یک پرستار کودک عالی و قابل اعتماد کار آسانی نیست. نگهداری و مراقبت از کودک  به شخصی با قلبی بزرگ، لبخندی گرم و صبر زیادی نیاز دارد. به همین دلیل ما در مرکز پرستاری پرستار آراد تلاش می کنیم بین پرستاران بچه و فرزندان شما پیوند ایجاد کنیم و به شما اطمینان خاطر دهیم که فرزندانتان در دستان پر مهری پرستاری می شوند.

پرستاری از نوزاد

بعد از به دنیا آمدن نوزاد ، والدین نوزاد احساسات عجیبی را تجربه می کنند که تا کنون قادر به درک آن نبوده اند حس شوق و شعف وصف ناپذیری که همراه با استرس در برابر واکنش های نوزاد است. اغلب والدین جوان در روزها و ماه های اول به دنیا آمدن نوزادشان احساس سردرگمی دارند و در این گونه مواقع نگهداری از نوزاد در منزل توسط پرستار می تواند کمک بسیار خوبی برای والدین باشد و پرستار خوب همانند مادر یا خواهر والدین می تواند درکنار آنها باشد و از نوزادشان مراقبت نماید .

پرستاری کودک بیش فعال

کودکان بیش فعال علائمی از خود بروز می دهند که در مراقبت از کودکان بیش فعال باید به این علامت ها توجه کرد و بتوان این رفتارها را کنترل کرد. علائمی همچون تخیلات و خیال بافی ، بی قراری های طولانی ، مشکل در ثابت ماندن و یکجا نشستن ، فراموشکاری ، زیاده گویی و پرحرفی ، جنب و جوش های زیاد ، زود کلافه شدن ، به هم زدن بازی های فکری و بدون تحرک ، مشکل در انجام وظایف و امورات ، گوش ندادن و یا تظاهر به گوش ندادن به صحبت ها ، عدم توجه و تمرکز و … به شما پیشنهاد میشود برای کودک بیش فعال از پرستار مجرب در این امر یاری بخواهید و برای این کار می توانید از کارشناسان ما در شرکت مراقبتی پرستار آراد مشورت بخواهید.

پرستاری از دوقلو و چند قلوها

همیشه دیدن دوقلوها یا چند قلوها آدم را بی اختیار خوشحال می کند و هیجان انگیز است. ولی مراقبت از دوقلوها یا چند قلوها بسیار دشوار است و مسئولیت شان دو برابر است .

مادرانی که دوقلو یا چند قلو دارند بدون شک احتیاج به کمک دارند .کمک گرفتن از اعضاء خانواده بصورت دائمی همیشه ممکن نیست و بهترین راه حل برای مادران صاحب دو قلو یا چند قلو داشتن پرستار کودک جهت مراقبت از دو قلو یا چند
قلوهاست.

پرستاری کودک معلول

کودکان معلول به دلیل ضعف فیزیکی و مشکل در رشد آنها نیازمند مراقبت خاص هستند و علاوه بر این نیاز به تقویت انگیزه و شادی دارند ، در مراقبت از کودک معلول این مساله بسیار مهم است که استعداد یابی کودک معلول انجام شود و استعداد او در آن زمینه تقویت شود چرا که تعداد افرادی با این شرایط که به درجات علمی، ورزشی ، فرهنگی و …..کم نبوده است و لازمه آن فقط ایجاد انگیزه و قوه محرک از زمان کودکی می باشد . پرستاری از کودک معلول کار دشواری است و از عهده والدین کودک بعضا خارج است و حضور فردی خارج از اعضاء خانواده می تواند به والدین کمک شایانی نماید. از طرفی برای کودک از جهت انجام بازی های مناسب با سن و وضعیت او پرستار کودک می تواند به صورت تخصصی کار کند و در ایجاد نشاط و شادابی ، کمک به امور درسی و آموزشی و … مفید باشد .

پرستاری کودک خردسال

نگهداری از کودک می تواند در مهد کودک نیز صورت پذیرد ولی به دلیل مزیت های مراقبت از کودک در منزل اکثر خانواده ها ترجیح به نگهداری از کودک در منزل را دارند. مزیت هایی مانند : انتخاب مهد کودک مناسب، سختی آمد و رفت به مهد کودک و خانه و مسئولیت بردن کودک، خطرهای احتمالی در راه مهد کودک به خانه، سرایت بیماریهای کودکان دیگر در مهد کودک، حضور یک مربی برای چند کودک، عدم انتخاب در نوع غذای مهد کودک و بعضا ندیده گرفتن علاقه کودک به غذا و ……در صورتی که در منزل پرستار به صورت اختصاصی فعالیت می کند و والدین با هیچ یک از مشکلات فوق مواجه نیستند.

نگهداری از کودک مبتلا به فلج مغزی

در مراقبت از کودکان مبتلا به فلج مغزی از افراد خانواده و پرستار کودک انتظار می رود که کودک را با همان شرایط و همان توانایی های نسبی بپذیرند و به کودک با مراقبت درست و انجام درمان های توانبخشی (طبق تجویز پزشک ) اعم از کاردرمانی یا گفتار درمانی و .. کمک نمایند تا استقلال نسبی برای خود کسب نمایند . بهتر است برای کودک مبتلا به فلج مغزی پرستاری انتخاب نمایید که امر پرستاری را در این زمینه انجام داده و بتواند در کنار شما کمک بسزایی به بچه مبتلا به فلج مغزی نماید و با انواع اختلالات در کودکان مبتلا به فلج مغزی آگاه باشد . اختلالاتی همچون : تکامل ذهنی ، تاخیر در رشد ، اختلالات بینایی یا شنوایی یا گفتاری ، اختلال در راه رفتن و …

پرستار کودک

درباره پرستاران کودک

نگهداری از کودک می تواند در مهد کودک نیز صورت پذیرد ولی به دلیل مزیت های مراقبت از کودک در منزل اکثر خانواده ها ترجیح به نگهداری از کودک در منزل را دارند ، مزیت هایی مانند : انتخاب مهد کودک مناسب، سختی آمد و رفت به مهد کودک و خانه و مسئولیت بردن کودک، خطرهای احتمالی در راه مهد کودک به خانه،سرایت بیماری های کودکان دیگر در مهد کودک، حضور یک مربی برای چند کودک ( در صورتی که در منزل کودک پرستار اختصاصی خود را دارد ) عدم انتخاب در نوع غذای مهد کودک و بعضا ندیده گرفتن علاقه کودک به غذا و …..

پاسخگویی به سوالات متداول

با توجه به شرایط زندگی و جامعه امروز و ضرورت اشتغال والدین اکثر مادران برای کودکان خود در ساعاتی که منزل نیستند احتیاج به پرستار بچه دارند. پرستاری از بچه و خردسال باید توسط فردی انجام شود که پرانرژی و شاد باشد و هم چنین کودک با او ارتباط خوبی برقرار نماید و علاقه داشته باشد که ساعت ها توسط او مراقبت شود .
در انتخاب پرستار حتما نظر کودکتان را درباره وی جویا شوید و فردی را جهت مراقبت از کودک انتخاب نمایید که فرزندتان انتخاب می نماید.

گالری تصاویر پرستاران کودک

تصاویری از پرستاران و کودکان که افتخار همکاری با آنها را داشته ایم

فهرست