1. پرستار آراد
 2. پرستار سالمند

پرستار سالمند

بزرگان و سالمندان ستون فقرات جامعه ما هستند و در سالهای طلایی خود شایسته بهترین مراقبت و حمایت هستند. برای نگهداری از سالمندان وجود یک پرستار سالمند باتجربه و خبره الزامی است تا با عشق و مراقبتی که شایسته آن هستند از او پرستاری کند. در مرکز پرستاری پرستار آراد این امکان فراهم شده است.

پرستار سالمند - مراقبت از سالمند در منزل

درباره پرستاران سالمند

پرستاری سالمندانی که میراث خانوادگی و پشتوانه قلبی هر خانواده هستند، بسیار حائز اهمیت است. اما در جامعه‌ی پر مشغله امروز، نگهداری شایسته از سالمند در منزل؛ آنطور که درخور وجود پر مهر آنان است، تبدیل به چالشی بزرگ شده است؛ مخصوصا زمانی که این عزیزان دچار بیماری یا شرایط خاص هستند.

تیم با تجربه و کادر آموزش دیده پرستار آراد، با سالها تخصص و تجربه، آماده ارائه خدمات نگهداری از سالمند عزیز شما میباشد. شما میتوانید با آرامش خاطر، سالمندان خود را به تیم پرستار آراد؛ بسپارید. ما همانند یکی از اعضای خانواده، همراه شما خواهیم بود.

هدف ما، بهبود کیفیت زندگی و بهبود سلامتی سالمندان عزیز است. با خیالی آسوده و آرام، می‌توانید نگهداری و مراقبت از سالمندان عزیز خود را به دست همکاران باتجربه ما، بسپارید.

مرکز پرستاری در منزل پرستار آراد؛ با تلاش و تخصص پرستاران سالمند، به عنوان یکی از بهترین و حرفه‌ای ترین مراکز پرستاری در منزل، خدمات خود را به شما ارائه می دهد.

قیمت پرستار سالمند چقدر است؟

هزینه خدمات پرستاری و مراقبتی سالمندان در منزل، با توجه به تعرفه هایی که توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی سالیانه به مراکز خدمات مراقبتی ابلاغ می‌شود، متفاوت است. با این حال، باید توجه داشت که شرایط خانواده ها و نیازهای آنان بسیار متفاوت است و می‌تواند بر هزینه پرداختی تاثیرگذار باشد.

وظایف پرستار سالمند در مراقبت و نگهداری از سالمند

 

یکی از مهمترین خدمات پرستاری، پرستاری از سالمندان است چراکه؛این گروه بسیار حساس بوده و نیازمندی‌های خاص خود را دارند. پرستار در نگهداری سالمند؛ نه تنها باید به مراقبت از وضعیت جسمانی، آنان بپردازد، بلکه باید به مسائل روحی و اجتماعی آنان هم توجه کند.

از وظایف پرستار سالمندان می‌توان به ارائه مراقبت‌های پزشکی و درمانی، تأمین نیازهای روزانه آنان از جمله تغذیه، بهداشت شخصی، تمرینات فیزیکی و … اشاره کرد.

علاوه بر این، پرستار سالمند؛ می‌بایست محیطی امن و آرام و بدون تنش برای سالمند فراهم کند. پرستار سالمند، از نظر ارتباطی نیز می‌بایست مهارت‌های لازم را داشته باشد تا با خانواده سالمند ارتباط برقرار کرده توصیه‌های آنان را در نگهداری از سالمند، دریافت کرده و همچنین توصیه‌های لازم در مراقبت از سالمند را به نهاآنها انتقال دهد.

پرستار سالمند همچنین باید بتواند توجه ویژه‎‌ای به جزئیات داشته باشد؛ احساس همدلی با سالمند و خانواده او داشته باشد و همچنین توانایی تحمل فشار و استرس را هم، داشته باشد.

پرستار سالمند - مراقبت از سالمند در منزل

ویژگی های مهم پرستار سالمندان

 • صبور و دلسوز: پرستار سالمند باید احساس صبر و شفقت نسبت به بیماران سالمند داشته باشد و میبایست بادقت از آنها مراقبت و نگهداری کند.
 • ارتباط برقرار کردن: پرستار سالمند باید توانایی برقراری ارتباطات مؤثر با بیمار و خانواده آن‌ها را داشته باشد.
 • دقت: پرستار سالمند باید بسیار دقیق و موشکافانه به جزئیات توجه کرده و وظایف خود را به‌خوبی انجام دهد.
 • توانایی تصمیم‌گیری: پرستار سالمند باید توانایی تصمیم‌گیری سریع را داشته باشد و در شرایط فوری، تصمیمات صحیحی، جهت مراقبت از سالمند؛ بگیرد.
 • سلامت جسمی و روحی: پرستار سالمند باید سلامت جسمی و روانی داشته باشد تا به‌بهترین وجه ممکن؛ بتواند به سالمندان؛ ارائه خدمت کند.
 • قابلیت ارزیابی: پرستار سالمند باید توانایی ارزیابی سریع و دقیق وضعیت بیمار را داشته باشد و قایلیت عملکرد سریع و صحیح را داشته باشد.
 • داشتن تجربه: پرستار باید تجربه کافی در حوزه مراقبت از بیماران سالمند را داشته باشد تا بتواند با شرایط پیچیده و متنوعی که این بیماران دارند، بهترین عملکرد و ارائه خدمات را داشته باشد.

پرستار سالمند - مراقبت از سالمند در منزل

مزایای مراقبت از سالمند در منزل

 

در مراقبت از سالمندان، گاهی اوقات نیاز به مراقبت‌های ویژه و حرفه‌ای داریم که بهتر است در خانه انجام شوند. مزایای مراقبت از سالمند در منزل به شرح زیر است:

 

 • آرامش و راحتی بیشتر: سالمندان به دلیل سن و شرایط جسمی خود نیاز به آرامش و راحتی ؛دارند. بستری دربیمارستان، آرامش و راحتی لازم را ندارد. اما در محیط خانه، با ارائه مراقبت‌های حرفه‌ای و ویژه، به راحتی می‌توانند با آرامش و راحتی هم در کنار خانواده باشند و هم با احساس امنیت بیشتر؛ مراقبت های سلامتی را دریافت کنند.
 • توجه بیشتر و بهتر: هنگام حضور پرستار در منزل، سالمند احساس توجه و محبت بیشتری میکند.
 • کاهش احتمال عفونت: با بستری شدن در بیمارستان، سالمندان با احتمال ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی مواجه هستند. با ارائه خدمات پرستاری و درمان در خانه، احتمال عفونت نیز، کاهش پیدا می‌کند.
 • حفظ استقلال: با ارائه خدمات در خانه، سالمندان می‌توانند به دور از بیمارستان و در محیطی که با آن آشنا هستند، از استقلال و آزادی بیشتری بهره مند شوند.

پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

استخدام پرستار شبانه‌روزی سالمند در منزل برای خانواده‌هایی که نمی‌توانند به صورت مداوم بر سالمند خود نظارت کرده و از او مراقبت کنند، بسیار مفید است. در واقع، پرستار شبانه‌روزی به عنوان یک مراقب سالمند، می‌تواند به آرامش خاطر خانواده و سالمند کمک کند. در ادامه به برخی از مزایای استخدام پرستار شبانه‌روزی برای سالمند در منزل؛ می‌پردازیم:

 

 • مراقبت مداوم: با استخدام پرستار شبانه‌روزی، نگهداری از سالمند در منزل؛ بطور مداوم انجام می‌شود. این باعث می‌شود که همیشه کسی در کنار سالمند بوده و مراقب او باشد تا در صورت نیاز بتواند سریع به کمک او بیاید.
 • کاهش خطرات: سالمندان به دلیل سن و بیماری‌هایی که ممکن است داشته باشند، بیشتر از دیگران در معرض خطرات هستند. با استخدام پرستار شبانه‌روزی، احتمال رخ دادن این خطرات برای سالمند؛ کاهش می‌یابد.
 • رعایت رژیم غذایی و داروها: پرستار شبانه‌روزی می‌تواند به صورت منظم بر رژیم غذایی و داروهای سالمند؛ نظارت کند.

 

پرستار سالمند - مراقبت از سالمند در منزل

پاسخگویی به سوالات متداول

یکی از خطرهای دوران سالمندی سوق دادن سالمند به سمت زندگی بی تحرک است و اطرافیان سالمند به جهت رعایت احوال فرد ترجیح می دهند . امور شخصی مربوط به سالمند را خود انجام دهند و فعالیت های سالمند کاهش می یابد که این مساله از نظر پزشکان مفید نمی باشد و بارزترین اثر آن افسردگی سالمند می باشد در صورتیکه می بایست تمایلات سالمند در انجام امور روزانه خود برانگیخته و تشویق به فعالیت نمایند و این امر کمک می نماید که استقلال فرد حفظ شود .
بر خلاف تصور عموم دوره سالمندی صرفا دوره گذران عمر نیست و نباید روزهای این دوران بدون هدف سپری شوند بلکه این دوره :دوره زندگی با کیفیت بهتر است .باید تمامی افراد برای این دوره از زندگی خود اهداف و برنامه هایی داشتنه باشند و اگر چنین نیست باید به آنها کمک شود تا اهدافی مشخص شود و با شادکامی این دوران را سپری نمایند و تجاربی را به دست آورند که در طول زندگی خود همیشه میل به انجام آنها داشتند .

گالری تصاویر پرستاران سالمند

تصاویری از پرستاران و سالمندانی که افتخار همکاری با آنها را داشته ایم

حق زندگی

آزادی محل زندگی، خانواده و دیگر مداخله‌کنندگان درمانگر باید حق سالمند را در انتخاب محل زندگی رعایت نمایند، سالمند را باید از خطرات احتمالی هر موقعیت آگاه کرد.

حضور و نقش فعال اطرافیان

حفظ روابط اجتماعی با خانواده و دوستان حق طبیعی سالمندان است. تقویت نقش مهم خانواده در ارائه حمایت‌های اجتماعی می‌بایست مدنظر قرار گیرد. در صورت عدم وجود نزدیکان حمایت گر این نقش به عهده مراکز توانبخشی و درمانی سالمندان و داوطلبان می‌باشد.

مناسب سازی محیط زندگی

محیط زندگی سالمند باید با نیازهای خاص وی مطابقت داشته باشد، در صورت کاهش استقلال فرد سالمند به هر دلیلی وی می‌تواند در منزل دوم خویش تحت مراقبتهای ویژه بخشهای دولتی یا غیردولتی قرار گیرد. ارتقاء کیفیت زندگی و آسایش جسم و روح سالمند باید هدف نهایی پروژه خدمت‌رسانی باشد
برخورداری از فضای خصوصی و اجتماعی ویژه سالمند می‌بایست در مراکز درمانی و توانبخشی مدنظر قرار گیرد

ارج نهادن به فعالیتهای سالمند

حفظ و نگهداری تواناییهای انجام فعالیتها تا حد امکان سالمندان با سطح شناختی پایین نیز نیاز به ابراز وجود دارند. مشارکت فعال سالمندان از احساس پوچی و بی‌ارزشی آنان پیشگیری می‌کند.

زندگی اجتماعی علی‌رغم محدودیت‌ها

آزادی عمل در برقراری ارتباط حق مسلم سالمند است. خدمات اجتماعی می‌بایست با توجه به شرایط دوران سالمندی متناسب سازی شود. سالمندان باید از حقوق فردی واجتماعی خود مطلع شوند.

آزادی انجام فعالیتهای مذهبی

مراکز خاص سالمندان باید محلی برای ادای مراسم مذهبی داشته باشد.حفظ و تکریم سالمند با هر دین و مذهب. رعایت و حفظ اصول مذهبی مورد قبول فرد سالمند.

فهرست