1. پرستار آراد
 2. پرستار بیمار

پرستار بیمار

بیمارانی که در بستر بیماری در منزل نگهداری می شوند نیازمند مراقبت های خاص می باشند؛ مراقبت هایی که علاوه بر تامین نیازهای جسمی، نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز تامین نمایند.

پرستاران مشغول در مرکز پرستار آراد فقط متخصصان امور پزشکی نیستند، بلکه افرادی دلسوز هستند که برای ایجاد احساس بهتر در بیمار شما تلاش می کنند تا سریع تر سلامتی خود را به دست بیاورند.

 

پرستاری از بیمار سکته مغزی

بیمار سکته مغزی نیاز به مراقبت اصولی و صحیح توسط پرستار بیمار دارد تا بتواند توانایی های از دست رفته خود را با کمک توانبخشی بازیابد و مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نقش بسزایی در بهبود وضعیت و تسریع درمان بیمار دارد. سکته مغزی ممکن است عوارض متعددی در فرد بجای بگذارد اما باید بدانیم که این عوارض به مرور بهتر خواهد شد و فرد توانایی های خود را به دست خواهد آورد البته به شرط آنکه توانبخشی و مراقبت از بیمار سکته مغزی بصورت مداوم ادامه پیدا کند و مراقبت از او به شکل صحیح و درست توسط یک پرستار بیمار متخصص انجام شود .

پرستاری از بیماران مبتلا به MS

پرستار بیمار ام اس به خوبی به این مساله آگاه است که در نگهداری از بیمار ام اس در منزل باید توجه نمود دمای منزل گرم نباشد چراکه گرما برای این عزیزان مضر است و همچنین استرس برای فرد بوجود نیاید زیرا باعث تشدید اختلالات فرد میشود .

و برای پیشگیری از این استرس ها یک روش این است که استقلال بیمار حفظ شود یعنی در کارهایی که قادر به انجام آنهاست مراقب دخالت نمی کند و می گذارد خودش آنها را انجام دهد در مراقبت از بیمار ام اس در منزل باید به خواب و استراحت بیمار توجه کرد و سعی شود ساعات معین در روز اختصاص به این امر داده شود .

پرستاری از بیماران مبتلا به آلزایمر

آلزایمر یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی است که برخی از سالمندان به آن دچار می شوند و نیاز به مراقبت های خاص توسط پرستاری دارد که درک کامل و شناخت خوبی از این بیماری داشته باشد به دلیل اینکه متاسفانه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد لذا نگهداری از بیمار آلزایمر در منزل موجب می شود که از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

مراقبت توسط پرستار بیمار آلزایمری در منزل می بایست بصورت 24 ساعته و شبانه روزی باشد چرا که ممکن است سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از خانه بیرون رود و اگر این اتفاق بیافتد خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد بود .

پرستاری از بیماران CCU و ICU

انجام کلیه خدمات پرستاری مورد نیاز مانند : کنترل علائم حیاتی ، مانیتورینگ ، ساکشن ، تغییر وضعیت بیمار ، ماساژ اندام های تحت فشار ، گاواژ ، تزریقات ، سرم تراپی ، تعبیه سوند و …. توسط کارشناس پرستار بیمار ویژه آی سی یو یا سی سی یو در منزل انجام می گیرد . شما می توانید با کارشناس پرستاری مستقر در مرکز پزشکی اپامه تماس بگیرید و جهت بستری بیمار در منزل از ایشان راهنمایی و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

پرستاری از بیماران پارکینسون در منزل

در پرستاری از بیمار پارکینسون باید همواره صبوری و حوصله داشت و توجه داشته باشید که فرد نمی تواند به سرعت کارهای خود را انجام دهد حتی در خوردن غذا ممکن است زمان طولانی صرف شود ، هنگام صحبت کردن آنها با حوصله به حرف هایشان گوش دهید هرچند بطور نا مفهوم باشد و یا برای ادای یک جمله زمان زیادی وقت صرف شود ، پرستار بیماران مبتلا به پارکینسون باید سعی کنند بیمارشان دچار افسردگی نشود و برای او محیط شادی ایجاد نمایند و فعالیت هایی را انجام دهند که بیمار به آنها میل و علاقه دارد .

پرستاری از بیماران بستری در منزل

بیماران و سالمندان در بستر که در منزل نگهداری می شوند نیازمند مراقبت های خاص می باشند مراقبت هایی که علاوه بر تامین نیازهای جسمی و پوشش ناتوانی آن ها ، نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز تامین نمایند. اگر سالمند یا بیمار در بستر نیاز به خدمات پرستاری دارد که باید حتما توسط کارشناس پرستار بیمار انجام شود ( مانند تعبیه سوند ، سرم تراپی ، تزریقات و ….) به این نکته توجه کنید که این موارد توسط کارشناس پرستاری انجام گردد و نه کمک پرستار .

درباره پرستاران بیمار

خدمات نگهداری، مراقبت و پرستاری بیمار در منزل

 

گاهی اوقات ترجیح می‌دهیم بجای حضور در بیمارستان و بستری شدن در محیطی آرام و بدور از استرس و تنش باشیم در این مواقع، استفاده از خدمات پرستاری بیمار در منزل گزینه‌ی بسیار مناسبی است.البته پرستار یا مراقب بیمار باید تخصص و دانش کافی در زمینه خدمات پرستاری و پزشکی داشته باشد. شرک خدمات پرستاری پرستار آراد؛ با سالها تجربه و دارای مجوز رسمی فعالیت؛ مفتخر است که سرویس پرستاری بیمار در منزل را با بالاترین کیفیت به هموطنان عزیز ارائه می‌نماید.

وظایف پرستار بیمار در منزل

 

پرستار بیمار در منزل، میبایست با تکیه بر تخصص و تجارب خود، باید تلاش خود را بکار گرفته و به دنبال بهبودی و راحتی بیماران باشد

 

وظایف پرستار بیمار در منزل شامل موارد زیر است:

 

 • مراقبت مستمر: پرستار بیمار در منزل؛ مسئولیت مراقبت مستمر از بیمار را بر عهده دارد. برخی از مواردی که میبایست بصورت مستمر انجام گیرد عبارتند از: نظارت و رسیدگی به وضعیت بیمار، اندازه‌گیری فشار خون، اداره دادن دارو و انجام تزریقات و …
 • غذا دادن: یکی دگیر از وظایف پرستاری بیمار، غذا دادن است که پرستار باید طبق نظر پزشک، غذاهای مناسب با وضعیت بیمار را به او بدهد وبه امور سلامتی بیمار، توجه ویژه داشته باشد.
 • رسیدگی به بهداشت شخصی بیمار: یکی دیگر از وظایف پرستاری بیمار در منزل بررسی و انجام امور مربوط به بهداشت شخصی بیمار؛ است. مواردی همچون تغییر پوشک،تعویض لباس، کمک به حمام رفتن، تمیز کردن بیمار و مراقبت از بهداشت دهان و دندان‌
 • مدیریت درد: برخی از بیماران، ممکن است در دوران نقاهت؛ درد داشته باشند که طبق دستور پزشک ممکن است مسکن ها یا راهکارهایی برای کنترل درد آنها انجام شود. پرستار باید از تمامی این نکات به موقع و بدرستی استفاده نماید و بیمار را در این زمینه یاری نماید.
 • پیگیری وضعیت بالینی: پرستار بیمار در منزل باید بطور مداوم ؛وضعیت بالینی بیمار را پیگیری نماید. نیاز است علائم و موارد مهم را یادداشت کند و به پزشک بیمار، منتقل نماید.
 • پشتیبانی روحی: علاوه بر اینکه پرستار باید به امور مربوط به بهبود وضعیت جسمانی بیمار، بپردازد . پرستار بیمار در منزل باید از لحاظ روحی هم، بیمار را ساپورت کند و محیطی آرام و بی‌ تنش برای او فراهم آورد.
 • آموزش به خانواده: علاوه بر موارد فوق، پرستار بیمار در منزل باید اصول نگهداری از بیمار را به خانواده او هم آموزش دهد.

بیماری هایی که نیاز به پرستاری، نگهداری و یا مراقبت دارند

 

 1. بیماری‌های تنفسی: جهت بیماری های تنفسی همچون تنگی نفس، عفونت ریه نیاز به پرستار است تا مدام وضعیت تنفسی بیمار را بررسی نموده، هوای منزل را برای او کنترل کرده و در صورت نیاز به اکسیژن سریعا اقدامات لازم را برای او انجام دهد.
 2. بیماری‌های اسکلتی-عضلانی: بیمارانی که دارای مشکلاتتی همچون ضعف در استخوان ها و ماهیچه هستند؛ برای فعالیت های روزمره و حتی فعالیت های حرکتی نیازمند پرستاری برای نگهداری در منزل هستند
 3. بیماران مجروح: لیمارانی که دارای جراحت و زخم هستند نیاز به تعویض بموقع پانسمان و نظارت بر زخم هستند که پرستار د رمنطل میتواند به نگهداری از بیمار بپردازد.
 4. بیماران ام اس: بیبیماران ام اس هم نیازمند مراقبت های ویژه هستند و نیاز به پرستاری دارند که کمک به آرامش بیمار نموده و در انجام فعالیت های روزمره او را یاری رساند.
 5. بیماران CCU: نگهداری از بیمارانی که در واحدهای مراقبت ویژه قلبی یا CCU به سر می‌برند، به مهارت‌های ویژه پرستاری نیاز دارد. کنترل علائم حیاتی، انجام تزریقات سرم و ساکشن از مسئولیت‌های پرستار در مراقبت از این بیماران است.

6. بیماران سرطانی: از آنجا که بیماران سرطانی هم درد زیادی تحمل می‌کنند و هم از لحاظ روحی وضعیت مساعدی ندارند. نیازمند پرستاری دلسوز و باتحملی هستند که بتواند هم از لحاظ روحی وضعیت بیمار را در شرایط مناسبی قرار دهند و هم مدام بر وضعیت بالینی بیمار، نظارت داشته باشند.

ویژگی هایی که یک پرستار بیمار خوب برای مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل دارد

 

یکی از راه‌های نگهداری از بیمار، استخدام پرستار بیمار در منزل است؛ از آنجا که پرستار بصورت اختصاصی برای بیمار، زمان میگذارد و به او رسیدگی میکند. بنابراین بیمار در محیط امن و در کنار عزیزان و دریافت اختصاصی خدمات پرستاری؛ هم از لحاظ روحی نسبت به بیماران بستری در بیمارستان وضعیت مناسب تری دارد و هم اینکه روند بهبودی در منزل معمولا خیلی سریع تر برای او اتفاق می افتد.

پرستاری که برای مراقبت از بیمار خود در منزل، انتخاب میکنید بهتر است یکسری ویژگی ها داشته باشد:

 • متخصص و حرفه ای
 • داشتن تجربه لازم در پرستاری از بیمارانی با مورد مشابه بیمار مد نظر شما
 • دلسوز و مهربان
 • دارای قدرت تعامل مناسب
 • دقیق و ریز بین
 • صبور و با تحمل
 • دارای قدرت تصمیم گیری
 • قدرت کار کردن در شرایط استرس زا
 • آشنا به نیازهای بیمار
 • مسئولیت پذیر
 • وقت شناس

پاسخگویی به سوالات متداول

مرکز پزشکی پرستار آراد با دعوت از کمک پرستار آقا در منزل و کمک پرستار خانم در منزل می تواند شما را در پرستاری از بیمار در منزل یاری نماید و شما میتوانید از طریق تماس با کارشناس پرستاری مستقر در مرکز اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ارائه خدمات ، شرایط کمک پرستار اقا در منزل و کمک پرستار خانم در منزل و قیمت پرستار بیمار شبانه روزی در منزل و سایر موارد را به دست آورید و ما بسیار خوشحال خواهیم بود که بتوانیم به شما ارائه خدمت نماییم .

فهرست