1. پرستار آراد
  2. پرستار بیمار

پرستار بیمار

بیمارانی که در بستر بیماری در منزل نگهداری می شوند نیازمند مراقبت های خاص می باشند؛ مراقبت هایی که علاوه بر تامین نیازهای جسمی، نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز تامین نمایند.

پرستاران مشغول در مرکز پرستار آراد فقط متخصصان امور پزشکی نیستند، بلکه افرادی دلسوز هستند که برای ایجاد احساس بهتر در بیمار شما تلاش می کنند تا سریع تر سلامتی خود را به دست بیاورند.

 

پرستاری از بیمار سکته مغزی

بیمار سکته مغزی نیاز به مراقبت اصولی و صحیح توسط پرستار بیمار دارد تا بتواند توانایی های از دست رفته خود را با کمک توانبخشی بازیابد و مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نقش بسزایی در بهبود وضعیت و تسریع درمان بیمار دارد. سکته مغزی ممکن است عوارض متعددی در فرد بجای بگذارد اما باید بدانیم که این عوارض به مرور بهتر خواهد شد و فرد توانایی های خود را به دست خواهد آورد البته به شرط آنکه توانبخشی و مراقبت از بیمار سکته مغزی بصورت مداوم ادامه پیدا کند و مراقبت از او به شکل صحیح و درست توسط یک پرستار بیمار متخصص انجام شود .

پرستاری از بیماران مبتلا به MS

پرستار بیمار ام اس به خوبی به این مساله آگاه است که در نگهداری از بیمار ام اس در منزل باید توجه نمود دمای منزل گرم نباشد چراکه گرما برای این عزیزان مضر است و همچنین استرس برای فرد بوجود نیاید زیرا باعث تشدید اختلالات فرد میشود .

و برای پیشگیری از این استرس ها یک روش این است که استقلال بیمار حفظ شود یعنی در کارهایی که قادر به انجام آنهاست مراقب دخالت نمی کند و می گذارد خودش آنها را انجام دهد در مراقبت از بیمار ام اس در منزل باید به خواب و استراحت بیمار توجه کرد و سعی شود ساعات معین در روز اختصاص به این امر داده شود .

پرستاری از بیماران مبتلا به آلزایمر

آلزایمر یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی است که برخی از سالمندان به آن دچار می شوند و نیاز به مراقبت های خاص توسط پرستاری دارد که درک کامل و شناخت خوبی از این بیماری داشته باشد به دلیل اینکه متاسفانه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد لذا نگهداری از بیمار آلزایمر در منزل موجب می شود که از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

مراقبت توسط پرستار بیمار آلزایمری در منزل می بایست بصورت 24 ساعته و شبانه روزی باشد چرا که ممکن است سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از خانه بیرون رود و اگر این اتفاق بیافتد خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد بود .

پرستاری از بیماران CCU و ICU

انجام کلیه خدمات پرستاری مورد نیاز مانند : کنترل علائم حیاتی ، مانیتورینگ ، ساکشن ، تغییر وضعیت بیمار ، ماساژ اندام های تحت فشار ، گاواژ ، تزریقات ، سرم تراپی ، تعبیه سوند و …. توسط کارشناس پرستار بیمار ویژه آی سی یو یا سی سی یو در منزل انجام می گیرد . شما می توانید با کارشناس پرستاری مستقر در مرکز پزشکی اپامه تماس بگیرید و جهت بستری بیمار در منزل از ایشان راهنمایی و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

پرستاری از بیماران پارکینسون در منزل

در پرستاری از بیمار پارکینسون باید همواره صبوری و حوصله داشت و توجه داشته باشید که فرد نمی تواند به سرعت کارهای خود را انجام دهد حتی در خوردن غذا ممکن است زمان طولانی صرف شود ، هنگام صحبت کردن آنها با حوصله به حرف هایشان گوش دهید هرچند بطور نا مفهوم باشد و یا برای ادای یک جمله زمان زیادی وقت صرف شود ، پرستار بیماران مبتلا به پارکینسون باید سعی کنند بیمارشان دچار افسردگی نشود و برای او محیط شادی ایجاد نمایند و فعالیت هایی را انجام دهند که بیمار به آنها میل و علاقه دارد .

پرستاری از بیماران بستری در منزل

بیماران و سالمندان در بستر که در منزل نگهداری می شوند نیازمند مراقبت های خاص می باشند مراقبت هایی که علاوه بر تامین نیازهای جسمی و پوشش ناتوانی آن ها ، نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز تامین نمایند. اگر سالمند یا بیمار در بستر نیاز به خدمات پرستاری دارد که باید حتما توسط کارشناس پرستار بیمار انجام شود ( مانند تعبیه سوند ، سرم تراپی ، تزریقات و ….) به این نکته توجه کنید که این موارد توسط کارشناس پرستاری انجام گردد و نه کمک پرستار .

درباره پرستاران بیمار

انجام حرکات توانبخشی و ورزش های درمانی طبق تجویز درمانگر بصورت منظم توسط درمانگر و پرستار بیمار و همچنین همراهی و کمک فرد بیمار جهت بهبود وضعیت او انجام می شود. ، همچنین کوتاه و مرتب بودن موهای سر ، کوتاه و مرتب بودن ناخن های دست ها و پاها ، از بین بردن موهای زائد صورت و بدن ، تمیز و مرتب بودن لباس ها و …. جزء شرح وظایف کمک پرستار درمنزل است که می بایست آنها را انجام دهد.
کمک پرستار یا کمک بهیار در منزل علاوه بر رسیدگی به وضعیت جسمی بیمار می بایست به وضعیت بهداشت و نظافت شخصی بیمار خود توجه کافی داشته باشد . به عنوان مثال : کمک پرستار باید نظافت دهان و دندان های بیمار خود را بصورت روزانه و منظم ( هرشب ) انجام دهد .
رعایت بهداشت و نظافت محیط خواب و رخت خواب سالمند در بستر از موارد مهمی است که کمک پرستار باید به آن توجه نماید و همواره تمیز و اتو کشیده باشد چرا که ملحفه چروک شده به دلیل اینکه بیمار قادر به تحرک نیست موجب اذیت ایشان شده و پوست را در ایجاد زخم بستر مستعد می نماید .

پاسخگویی به سوالات متداول

مرکز پزشکی پرستار آراد با دعوت از کمک پرستار آقا در منزل و کمک پرستار خانم در منزل می تواند شما را در پرستاری از بیمار در منزل یاری نماید و شما میتوانید از طریق تماس با کارشناس پرستاری مستقر در مرکز اطلاعات لازم در رابطه با نحوه ارائه خدمات ، شرایط کمک پرستار اقا در منزل و کمک پرستار خانم در منزل و قیمت پرستار بیمار شبانه روزی در منزل و سایر موارد را به دست آورید و ما بسیار خوشحال خواهیم بود که بتوانیم به شما ارائه خدمت نماییم .

فهرست