1. پرستار آراد
 2. مقالات
 3. مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل
مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل1

مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل

بیماران سکته مغزی چه شرایطی دارند؟ مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار منزل با رعایت نکات چگونه است؟ آیا قصد دارید که برای بیمار سکته مغزی Stroke patient  پرستار در منزل استخدام کنید؟ پس این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. بیماری ها انواع مختلفی دارند و برخی از آنها پس از اینکه در افراد اتفاق می افتند باعث بروز مشکلات و عوارضی در بیماران می شوند که عوارض آنها حتی از پس درمان نیز به صورت کامل از بین نمی رود و تا پایان عمر در فرد باقی می ماند.

بیماری سکته مغزی نیز از جمله بیماری های است که عوارض بسیاری زیادی به همراه دارد و پس از اینکه فرد از کما بیرون بیاید و هوش خود را به دست آورد، معمولا دچار فلج و مشکلات حرکتی در بخش هایی از بدن خود می شود که این موارد نیز با انجام فیزیوتراپی شاید بهتر شوند اما کاملا بهبود نمی یابند. با این وجود اکثر بیمارانی که سکته مغزی را رد کرده اند، به پرستاری نیاز دارند و باید از انها به خوبی مراقبت شود.مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل

بیماران سکته مغزی چه شرایطی دارند؟

بیماران سکته مغزی همان طور که اشاره شد اغلب با مشکلات حرکتی مواجه هستند و عضلات  و عصب بخش های مختلف بدن آنها دچار اختلال می شود. در نتیجه برای انجام دادن امور روزمره خود دچار مشکل خواهند بود و باید آنها را در این امور یاری کرد.

لازم به ذکر است که میزان عوارض این بیماران با هم متفاوت است و برخی از آنها شرایط بدتری را نسبت به برخی دیگر خواهند داشت.

به عنوان مثال: ممکن است که کسی بعد از سکته مغزی فقط با از کار افتادن عضله یک دست مواجه شده باشد و شخص دیگری دچار از کار افتادگی عضلات در نیمی از بدن خود شده باشد. بنابراین شرایط این بیماران با هم یکسان نخواهد بود.

مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل با رعایت نکات مهم

برای مراقبت از بیمارانی که مبتلا به سکته مغزی شده و سکته را رد کرده اند، می توان پرستار در منزل استخدام کرد تا امور مربوط به این بیماران انجام شود و روزمرگی های آنها راحت تر طی شود. علاوه بر آن برای تمرین های حرکتی که بیماران در این زمینه باید انجام دهند تا اوضاع آنها بهتر شود نیز می توان از پرستار از درمنزل کمک دریافت کرد.

برای استخدام پرستار در این زمینه باید نکاتی را رعایت کنید که این نکات از قبیل زیر هستند:

 • پرستاری را استخدام کنید که از دانش کافی برای مراقبت از بیماران سکته مغزی برخوردار باشد
 • پرستاری را استخدام کنید که از اخلاق نیکو برخوردار باشد
 • پرستار را در این زمینه می توانید بر اساس مدت زمان مورد نظر خود استخدام کنید اما به حقوق او نیز توجه داشته باشید
 • از بهترین شرکت های استخدام پرستار در منزل برای انجام این کار کمک بگیرید
 • رعایت اصول کمک به بیمار برای حرکت کردن او
 • و…

برای استخدام پرستار سعی  کنید که در ابتدا در رابطه با همه این مسائل با پرستار صحبت کنید و قرارداد معتبر بنویسید که مشکلی ایجاد نشود.

خدمات ارائه شده برای مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل

خدماتی که برای مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل ارائه می دهند از قبیل زیر خواهد بود:

 • کمک به بیمار برای راه رفتن، نشستن و انجام کلیه امور دیگر او
 • ماساژ درمانی و فیزیوتراپی در منزل برای بازیابی قدرت و حس عضلات بیمار
 • در نظر گرفتن تمرین های ورزشی و نرمشی برای بیمار
 • انجام امور روزمره بیمار مانند: کمک به او برای غذا خوردن و ..

بهترین شرکت خدمات پرستاری برای استخدام پرستار برای بیمار سکته مغزی در تهران

از بهترین شرکت های خدمات پرستاری در تهران که میتوانید برای استخدام پرستار بیمار سکته مغزی از آن کمک بگیرید، مجموعه پرستاری آراد است که از سابقه فعالیت بسیار زیادی برخوردار است و با مهارت ترین پرستاران را برای شما عزیزان اعزام می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما با شرکت مراقبتی پرستار آراد تماس بگیرید و با همکاران ما صحبت کنید تا آنها پاسخ پرسش های شما را مطرح کنند.

کلام پایانی درباره مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل

در مجموعه آراد به بررسی اینکه مراقبت از بیمار سکته مغزی توسط پرستار در منزل با رعایت نکات چگونه است؟ پرداختیم تا اشخاصی که قصد استخدام پرستار برای بیمار سکته ای خود دارند، از نکات مهم در این زمینه مطلع شوند. این نکات را جدی بگیرید و از بهترین شرکت های پرستاری کمک دریافت کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود.

پیشنهاد مطالعه : مقایسه تاثیر پرستار بیمار در منزل نسبت به بیمارستان

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست