1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. وظایف مهم پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد
مراقبت از مادر و نوزاد

وظایف مهم پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد

وظایف مهم پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد

مهمترین وظایف پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد چیست؟ پرستار کودک چه وظایفی به عهده دارد؟ همان طور که می دانید مراقبت از نوزاد کار بسیار سخت و حساسی است که به مهارت زیادی نیاز دارد. زیرا کودکان جسه کوچکی دارند و بدن آنها قوای کافی را پیدا نکرده است.

بسیاری از مادران که با فنون مراقبت از کودک آشنا نیستند و یا به دلایل دیگر امکان انجام این کار را ندارند سعی می کنند که برای کودک خود پرستار استخدام کنند. به همین دلیل کسب اطلاع از وظایف پرستار در منزل برای مراقبت از نوزاد مساله پر اهمیتی خواهد بود که در موسسه پرستاری آراد قصد بررسی آن را خواهیم داشت.

مراقبت از مادر و نوزاد 1

وظایف پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد

پرستاری که برای مراقبت از نوزاد در منزل استخدام می شود، وظایف متعددی را خواهد داشت که این وظایف بر اساس پیمان بسته شده میان والدین و پرستار و روش استخدام پرستار نوزاد می تواند متفاوت باشد. اما با این وجود اصلی ترین وظایف پرستار در منزل برای مراقبت از نوزاد و مادر را می توان از قبیل زیر در نظر گرفت:

کمک کردن به مادر برای انجام دادن امور مربوط به نوزاد از وظایف پرستار برای مراقبت از مادر و نوزاد

در موضوع مراقبت از مادر و نوزاد، اصلی ترین وظیفه ای که باید یک پرستار در منزل برای مراقبت از کودک و نوزاد انجام دهد، کمک کردن به مادر برای انجام دادن امور کودک است. در این خصوص زمانی که مادر به بررسی وضعیت نوزاد می پردازد باید پرستار در انجام این امور به او کمک کند و لوازم مورد نیاز را در اختیار مادر قرار دهد. لوازم مورد نیاز نوزاد تازه متولد شده که والدین و پرستار کودک باید بدانند.

کمک به مادر برای شست و شوی نوزاد:

در مبحث وظایف مهم پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد می دانیم که شست و شوی نوزاد کار بسیار سختی است و باید به میزان زیادی در این کار دقت داشت تا حادثه ای برای نوزاد به وجود نیاید. بسیاری از مادران نمی توانند به تنهایی شست و شوی نوزاد را انجام دهند که در این شرایط باید پرستار به او کمک کند.

کشف علت گریه و بی قراری نوزاد:

پزشکان معتقدند که تمامی گریه های نوزاد و یا کودک بر اساس دلیلی است که باید دلیل گریه در آنها کشف شود تا بتوان به امور انها رسیدگی کرد و مشکل را برطرف نمود. به همین دلیل پرستار نوزاد در منزل وظیفه دارد که در صورت گریه کردن نوزاد به این مساله رسیدگی کند و با کشف علت گریه به نوزاد کمک کند و آرامش او را تامین نماید.

بررسی وضعیت پوشک نوزاد:

مسلما می دانید که وضعیت پوشک نوزاد باید مرتبا بررسی شود تا در صورتی که پوشک نیاز به تعویض داشت این کار برای او انجام شود و از آسیب دیدن پوست کودک و ایجاد سوختگی در او جلوگیری به عمل آید که این وظیفه نیز بر عهده پرستار است و باید به این موضوع توجه داشته باشد.

آگاهی از مسائل روان شناسی:

پرستاری که برای مراقبت از نوزاد در منزل استخدام می شود باید به میزان مورد نیاز به مسائل روان شناسی آگاه باشد و با تکیه بر علم خود بتواند به کاهش مشکلات مادر و نوزاد بپردازد و بداند که در هر شرایطی باید چه کاری را انجام دهد و یا چه رفتاری از خود بروز دهد.

آگاهی از علوم پزشکی برای کمک به برطرف شدن مشکلات نوزاد در مسئله مراقبت از مادر و نوزاد

از دیگر مسائل مهم در خصوص وظایف پرستار  را باید آگاهی او از علوم پزشکی در نظر گرفت تا در شرایط مورد نیاز پرستار بداند که از چه روش های پزشکی باید برای بهبودی وضعیت مادر و یا نوزاد استفاده کند. به عنوان مثال: زمانی که کودک دل درد داشته باشد، پرستار باید بداند که از چه دارویی می توان برای رفع دل درد نوزاد استفاده کند.

بخش پایانی درباره وظایف مهم پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد

مهمترین وظایف پرستار در منزل برای مراقبت از مادر و نوزاد را برای شما هموطنان عزیزی که قصد استخدام پرستار دارید، مورد بررسی قرار دادیم تا  بدانید که یک پرستار در منزل (Nurse at home) در چه اموری می تواند به شما کمک کند. چنانچه به دریافت اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشته باشید، از طریق تلفن های تماس موسسه آرام می توانید با ما تماس بگیرید و با همکاران ما در خصوص مسائل مورد نظرتان صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که موسسه پرستاری آراد از بهترین موسسه های تاسیس شده در این زمینه در تهران است که می توانید از آن همکاری دریافت کنید.

 

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست