1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. پزشک در منزل، خدمات درمانی در منزل، ویزیت بیمار در منزل
پزشک در منزل

پزشک در منزل، خدمات درمانی در منزل، ویزیت بیمار در منزل

 

مراقبت از عزیزان برای خانواده همیشه یک چالش بزرگ و مساله ای با استرس فراوان به شمار می رود. در این بین ممکن است عزیزان ما برای طی کردن روند درمان خود به ملاقات های مکرر پزشک نیاز داشته باشند.

گاهی بیمار از مراجعه به مطب امتناع می کند و یا از ملاقات پزشک ترس دارد. در مورد سالمندان که به بیماری های مزمن مبتلا هستند و در عین حال از ناتوانی حرکتی رنج می برند ملاقات با پزشک بیش از سایرین دارای اهمیت می باشد.

پزشک در منزل

زمانی که مشکلات فوق مطرح باشند استفاده از خدمات پزشک در منزل می تواند بسیار کمک کننده باشد. با استفاده از این خدمات زمانی که برای ملاقات پزشک در مسیر صرف می شود کاهش قابل توجهی می یابد. از سوی دیگر علاوه بر صرفه جویی در زمان، به میزان قابل توجهی شاهد صرفه جویی در هزینه خواهیم بود و همچنین بیمار در معرض بیماری های واگیر ناشی از ازدحام جمعیت در مطب و بیمارستان قرار نمی گیرد. از این طریق استرس وارده بر بیمار و خانواده نیز به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

مدیریت وضعیت سلامتی بیمار برای اعضای خانواده مشکل و گاها غیر ممکن است و حتما نیاز به حضور یک پزشک و ارائه توصیه های لازم وجود دارد.

حضور کادر مراقبتی و پزشک در منزل به بیمارانی که به هر دلیلی قادر به مراجعه به مطب پزشک نیستند می تواند روند بهبودی را تسریع بخشد. بر اساس مطالعات انجام شده افراد ی که تحت نظر پزشک در منزل قرار دارند نسبت به سایرین 30-20 درصد کمتر در بیمارستان های بستری می شوند.

با بهره مندی از این خدمات می توان اطمینان داشت که پزشک با حضور در منزل بیمار دقیقا خدماتی با کیفیت خدماتی که در مطب های سنتی دریافت می شود.

پزشک در منزل

حضور پزشک در منزل چه مزایایی دارد؟

مطالعات نشان می دهد یک نفر از هر 5 نفر بیمار یک ماه بعد از ترخیص از بیمارستان مجددا نیاز به خدمات درمانی پیدا می کند.  به همین دلیل استفاده از خدمات مراقبتی و پزشک در منزل به کاهش تعداد دفعات بستری در بیمارستان کمک می کند.

استفاده از خدمات پزشک در منزل برای کاهش وخامت بیماری نیز بسیار کاربردی خواهد بود.

برای سالمندان کاهش مراجعه به بیمارستان ترس از محیط نااشنا، احتمال ابتلا به عفونت بیمارستانی و همچنین سقوط را کاهش می دهد.

افرادی که تمایل به خارج شدن از منزل برای دریافت خدمات درمانی ندارند با درخواست از مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی در منزل می توانند خدمات پزشکی را در منزل خود دریافت کنند.

چه افرادی می توانند از خدمات مراقبت و پزشک در منزل استفاده کنند؟

افراد سالمند و دارای عدم توانایی حرکتی

برخی از بیماران مبتلا به اختلالات روانی

افراد داراری مشکلات حافظه

افرادی که به تازگی از بیمارستان ترخیص شده اند

بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند

کسانی که نیاز به خدمات توانبخشی دارند

نابینایان

معلولین

پزشک در منزل

انواع خدمات پزشک در منزل

انجام مراقبت های مداوم پزشکی در زمینه بیماری های مزمن

تجویز دارو و تمدید نسخه در صورت نیاز

دادن دستور آزمایشات و عکس برداری

بررسی خطر سقوط و شکستگی در سالمندان

ارزیابی حافظه در سالمندان

ارائه مشاوره های تسکینی

ارجاع به متخصصین

تهیه برنامه مراقبتی

توجه به برنامه غذایی بیمار و ارائه توصیه های تغذیه ای و رژیمی به بیمار

ارزیابی جسمی و روانی بیماران

پزشک در منزل با ارزیابی وضعیت بیمار و انجام توصیه های لازم به مراقبین بیمار در صورت لزوم زمان بعدی را برای ارزیابی روند درمان تعیین می کند. همچنین در صورتی که بیمار نیاز به انجام خدمات پاراکلینیکی و یا توانبخشی نیز داشته باشد نکات مربوط به آن را به بیمار و یا مراقب او یادآوری می کند.

ما در مرکز مهرپرستار آراد در تمامی ساعات شبانه روز و در تمام روزهای سال اماده ایم تا در صورت وجود هرگونه مشکل پزشکی جسمی و روانی به همراه تیم مراقبتی و توانبخشی خود در کنار بیمار شما حاضر شویم و بهترین خدمات را برای به دست آوردن مجدد سلامتی ارائه دهیم.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست