1. پرستار آراد
 2. مقالات
 3. درمان در منزل برای چه کسانی مناسب است و چگونه باید خدمات درمانی را دریافت کنیم؟
درمان در منزل

درمان در منزل برای چه کسانی مناسب است و چگونه باید خدمات درمانی را دریافت کنیم؟


درمان در منزل از جمله خدماتی است که توسط مرکز ارائه خدمات درمانی و مراقبتی مهر پرستار آراد در منزل ارائه می شود.

تیم پزشکان و پرستاران مجرب برای بیمارانی که به هر دلیلی قادر به مراجعه به مراکز درمانی و مطب پزشکان نیستند و یا تمایل به دریافت این خدمات در منزل خود دارند، توسط مرکز مهرپرستار آراد به منزل بیمار مراجعه می کنند و به تشخیص و تجویز برای بیمار می پردازند.

درمان در منزل

خدمات درمانی در منزل به گروه خاصی از افراد اختصاص ندارد. سالمندانی که دچار بیماری های مزمن بوده و یا به دلیل بیماری و کهولت سن قادر به جابجایی نیستند، بیمارانی که به دلیل تنهایی برای مراجعه به پزشک همراه ندارند، بیمارانی که دارای بیماری های صعب العلاج بوده و تمایل به حضور در محیط های درمانی ندارند، افرادی که به دلیل شیوع بیماری های واگیر از حضور در اجتماع امتناع می کنند می توانند خدمات درمانی و مراقبتی را در منزل دریافت کنند.

سایر گروه هایی که از خدمات درمان در منزل استفاده می کنند بیماران دارای شکستگی، معلولین، افراد دارای سابقه سکته قلبی و مغزی، افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و … هستند.

دوره درمان و نقاهت بعد از بیماری برای بیماران و اعضای خانواده بسیار پر استرس خواهد بود. اما اگر خانواده از حضور کادر درمانی و مراقبتی در هر زمانی که مورد نیاز باشد اطمینان خاطر داشته باشند به میزان زیادی از حجم استرس ان ها کاسته خواهد شد.

درمان در منزل علاوه بر فراهم آوردن خدمات ویزیت پزشک در منزل، می تواند شامل خدمات تخصصی مراقبتی نیز باشد.

روند درمان در منزل علاوه بر نیاز به حضور پزشک جهت تشخیص و ارائه پیشنهادات و تجویز دارو به گروه پرستاری، مراقبتی و توانبخشی نیز نیاز دارد. پرستاران با تجربه با انجام فعالیت هایی مانند تزریقات و پانسمان، مراقبت از زخم بستر، سونداژ، گاواژ و … به درمان بیماری و جلوگیری از پیامدهای نامطلوب بیماری کمک می کنند. تیم مراقبتی به بیمار کمک می کنند تا در انجام امور روزانه خود مشارکت داشته باشد و به مرور به صورت مستقل فعالیت های خود را انجام دهد.

درمان در منزل

استفاده از خدمات مراقب و درمان در منزل باعث ایجاد رابطه بهتر با حفظ حریم شخصی بیمار در منزل می شود. این موضوع به میزان همکاری بیمار و افزایش سرعت بهبودی او کمک بسیاری می کند.

درمان در منزل علاوه بر کاهش هزینه های بیمار، رفت و امد به مطب پزشک را کم و یا قطع می کند و از این طریق درگیری اطرافیان بیمار را کاهش می دهد. بیمار در معرض حوادث ناشی از جابجایی قرار نم یگیرد و دیگر نیازی نیست در آب و هوای نامساعد از خانه خارج شود و همچنین در وقت خود صرفه جویی می کند.

زمانی که پزشک و کادر درمانی و مراقبتی در منزل حاضر می شوند تمام توجه و مهارت خود را صرف یک نفر می کنند از این رو بیمار مراقبت با کیفیت تری را دریافت می کند. و خانواده نیز از نزدیک شاهد روند بهبودی بیمار قرار می گیرند.

بیمار می تواند زمان ملاقات خود را با پزشک تعیین کند و یا از او بخواهد در روزهای مشخصی برای ویزیت بیمار به منزل او مراجعه کند.

مصرف داروها و توجه به رژیم غذایی بیمار همچنین برنامه ریزی برای فعالیت بدنی بیمار نیز جزئی از رونددرمانی بیمار به شمار می روند. کادر درمانی در منزل مستقیما بر برنامه غذایی و فعالیتی بیمار نظارت خواهند داشت و برنامه ریزی مناسبی برای بیمار طراحی می کنند.

درمان در منزل

درمان در منزل گاها نیازمند تجهیزات پزشکی نیز می باشد که طبق نظر پزشک متخصص باید برای بیمار فراهم و مورد استفاده قرار گیرد. مانیتور کردن علائم حیاتی و نیاز به اکسیژن در بیمار از جمله مواردی است که باید توسط تجهیزات پزشکی صوت گیرد.

مرکز خدمات درمانی و مراقبتی مهرپرستار آراد با همکاری کادر مجرب خود در زمینه تشخیص، درمان و توانبخشی بیماران در منزل فعایت بسیار گستره ای دارد. این مرکز آماده است تا در هر زمانی از شبانه روز به نیاز ای درمانی و مراقبتی شما پاسخ دهد و خدمات باکیفیت خود را توسط کادر مجرب و آموزش دیده خود برای شما فراهم کند. درمان در منزل، مراقبت در منزل و سایر خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی به صورت کاملا تخصصی توسط این مرکز ارائه می شود. بیماران در هرگروه سنی و با هر شرایط جسمی و روانی می اوانند از این خدمات بهره مند شوند.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • هزینه پرستاری به چه صورتی هست؟

  پاسخ
  • کارشناس پرستاری
   2023/07/31 11:02

   سلام. هزینه ها براساس شرایط تعیین میشه. با شماره 02145351 تماس بگیرید کارشناسان مرکز شما را راهنمایی خواهند کرد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست