1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. اهمیت داشتن هدف در دوران سالمندی
هدف در سالمندی

اهمیت داشتن هدف در دوران سالمندی

داشتن هدف  Sense of Purpose می تواند به سالمندان کمک کند تا همه ابعاد زندگی خود را در چشم انداز قرار دهند و به آنها این توانایی را می دهد که بر آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنند.

احساس هدف در پیری
وقتی افراد مسن هدف دارند ، می توانند از زندگی لذت بیشتری ببرند و فعالیتهای روزانه خود را پیش ببرند. در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که برای سالمندان داشتن هدف مهم و سودمند است.

روابط اجتماعی را تقویت می کند

زندگی بدون هدف می تواند منجر به کسالت و تنهایی شود. هرچه سالمند  برای رسیدن به اهداف خود فعال تر و مصمم تر باشد ، ممکن است اجتماعی تر شود.

حفظ روابط اجتماعی برای سالمندان  مهم است تا از سلامت روانی و احساسی خود محافظت کنند. احساس هدف می تواند به سالمندان کمک کند تا با دیگران که ارزشها و اهداف مشابهی دارند ارتباط برقرار کنند و منجر به پیوندهای قوی تر شوند.

وقتی سالمند یک هدف مشخص در زندگی دارد به جای اینکه در خانه منزوی بماند ، تشویق می شود که بیرون برود و از گذراندن وقت با دوستان  خود لذت ببرد.

برای خانواده هایی که یک سالمند در خانواده آنها حضور دارد،  حضور یک پرستار و مراقب ماهرو با تجربه می تواند یک راه حل فوق العاده برای جلوگیری ا احساس کسالت و یکنواختی سالمند باشد .

گاهی افراد سالمند نیاز به همراهی و معاشرت با افرادی به غیر از اعضای خانواده به مدت چند ساعت در هفته دارند  یا فقط در کارهای روزمره خانه به کمک جزئی نیاز دارند .
شرکت مراقبتی پرستار آراد با نیروهای متخصص و با تجربه به سالمند کمک می کنند  تا استقلال خود را حفظ کند در حالی که به راحتی در خانه خود زندگی می کنند.

هدفمندی در دوران سالمندی

منجر به عملکرد بهتر مغز می شود

داشتن اهداف می تواند تأثیر مثبتی بر فعالیت سلولی در مغز افراد مسن داشته باشد. اگرچه پلاک ها و گره ها همچنان در مغز شکل می گیرند ، اما احساس هدف می تواند ذخیره محافظتی سلولهای مغزی را افزایش دهد.

هرچه هدف سالمند قوی تر و جدی تر باشد ، ذخیره  ذهنی او قوی تر خواهد بود ، که می تواند تفاوت زیادی در نحوه ذخیره اطلاعات ، ارتباط و واکنش فرد سالمند به افراد ، مکان ها و موقعیت های مختلف ایجاد کند.

کسالت و تنهایی می تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود ، اما داشتن اهداف می تواند از این احساسات منفی جلوگیری کند. وقتی فردسالمند  امیدوار و هدفمند باقی بماند ، می تواند از بیماری آلزایمر و دیگر بیماری های مرتبط با سن جلوگیری کند.

سالمندان می توانند با چالش های مختلفی در ارتباط با سن مواجه شوند. اگرچه برخی از خانواده ها تصمیم می گیرند وظایف مراقبت از سالمند را شخصا بر عهده بگیرند ، ممکن است زمانی برسد که به یک پرستار سالمند و  مراقبت حرفه ای  نیاز داشته باشند.

همچنین گاهی خانواده ها  نیاز به استراحت در انجام وظایف خود دارند تا بتوانند بر سایر مسئولیت های خود تمرکز کنند و برخی از سالمندان به کمک شبانه روزی نیاز دارند که خانواده های آنها قادر به ارائه آنها نیستند.در این شرایط شرکت مراقبتی پرستار آراد در هر ساعت از شبنه روز آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد .

استرس را کاهش می دهد

سالمندانی که هدف دارند معمولاً دیدگاه مثبتی نسبت به زندگی دارند که می تواند خلق و خوی آنها را تقویت کرده و آنها را در برابر استرس مقاوم تر کند.

برای سالمندان مهم است که سطح استرس خود را برای محافظت از سلامت قلب  ، جلوگیری از التهاب ، جلوگیری از دیابت و افزایش متابولیسم کنترل کنند.

وقتی سالمند هدفی دارد ، او هرروز صبح  منتظر است که از خواب بیدار شود و به جای اینکه نگران آینده خود باشد از لحظه حال لذت می برد . سالمند را همواره  تشویق کنید تا به سرگرمی های خود بپردازد ، برای امور خیریه و سازمان هایی که با اعتقادات او همسو هستند داوطلب شود و به کارهایی که باعث خوشحالی او می شود ادامه دهد.

هدف در دوران سالمندی

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

ظهور بیماریهای مرتبط با سن ، از دست دادن استقلال  و عدم شرکت در بسیاری از سرگرمی ها و فعالیتهایی که در گذشته از آنها لذت می برد ، می تواند بر زندگی سالمندان تأثیر منفی بگذارد.

افراد سالمند ممکن است به مرور زمان  اعتماد به نفس خود را از دست داده و افسرده ، کینه توز و عصبانی شوند. با این حال ، سالمندانی که در زندگی خود احساس هدف دارند و در زندگی خود شادی را پیدا می کنند  ، می توانند اعتماد به نفس خود را بدون توجه به محدودیت های سلامتی فعلی افزایش دهند.

سالمند  باید فعالیتهایی را انجام دهد و اهدافی را تعیین کند که دست یافتنی است زیرا انجام اهداف دست یافتنی آسان تر است و می تواند عزت نفس او را در آینده افزایش دهد.

اگر یک سالمند در خانواده شما حضور دارد که برای حفظ کیفیت بالای زندگی در هنگام افزایش سن به کمک نیاز دارد ، با کمک کادر مجرب شرکت مراقبتی پرستار آرد به او کمک نمایید .

این شرکت یکی از برترین موسسسات ارائه خدمات به سالمندان می باشد که  می توانید  به آن اعتماد کند. همه پرستاران سالمند در این مجموعه دارای تحصیلات و مدارک مربوطه هستند و با سال ها تجربه در این زمینه خدمت رسانی نموده اند .

هدف و اعتماد به نفس
مرکز مراقبتی پرستار آراد با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.
لطفا به این مقاله امتیار دهید.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست