1. پرستار آراد
 2. مقالات
 3. استخدام پرستار کودک قابل اعتماد در منزل ! سوالات متداول در مصاحبه با پرستار کودک
پرستار سالمند

استخدام پرستار کودک قابل اعتماد در منزل ! سوالات متداول در مصاحبه با پرستار کودک

استخدام پرستار کودک قابل اعتماد باید با دقت و تحقیق بسیار انجام شود. مهمترین اولویت برای والدین، امنیت فرزندان است. هر پدر یا مادری هنگامی که بخواهد شخصی مانند یک پرستار کودک را وارد دایره اعتمادش کند، به بررسی و تحقیق جدی نیاز دارد. چرا که یک پرستار و مراقب کودک دقیقا زمانی در کنار کودک است که والدین حضور ندارند و احتمال هرگونه خطر و سوء استفاده ای از کودک و یا محیط خانه وجود دارد. در این مقاله به بررسی چند مورد از مسایلی که والدین باید قبل از استخدام کردن یک پرستار و مراقب کودک در منزل  آنها را در نظر بگیرند، پرداخته ایم. بهتر است که والدین قبل از استخدام پرستار کودک  این نکات را به یاد داشته باشند:

پرستار کودک

چگونه پرستار کودک قابل اعتماد را پیدا کنیم؟
به دنبال معرف برای استخدام پرستار کودک باشید

می توانید با فامیل و آشنایان و یا یک همسایه مورد اعتماد مشورت کنید و یا از آنها بخواهید تا یک پرستار و یا مراقب کودک قابل اعتماد به شما معرفی کنند. همچنین می توانید با مراجعه به مراکز و یا سایت های معتبری که خدمات معرفی و ثبت نام پرستار کودک ارائه می دهند، شخص مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مصاحبه ای با پرستار کودک داشته باشید

در زمان استخدام پرستار کودک ممکن است به طرق مختلف نسبت به پرستار کودک شناخت پیدا کنید، اما هیچ کدام از آنها به اندازه صحبت کردن رو در رو  با پرستار و یا مراقب کودک و مطرح کردن مسایل مورد نظر تان، ذهن شما را آرام نخواهد کرد. با پرستار یا مراقب کودک در مورد قوانین خانواده، انتظاراتتان، حقوق و دستمزد و همچنین ساعات کار صحبت کنید. این مکالمه همچنین به شما این فرصت را می دهد که بتوانید شخصیت و پتانسیل پرستار را نسبت به توقعات خود تا حدودی بررسی کنید و ببینید که آیا او می تواند پرستار خوبی برای کودکان و همچنین خانواده شما باشد؟

پرستار کودک

چه سوالاتی در زمان مصاحبه برای استخدام پرستار کودک بپرسیم؟

در زمان مصاحبه در مورد بعد حرفه ای، روانی و جسمانی پرستار و مراقب کودک صحبت کنید و از او در زمینه هایی که نگرش بهتری به شما می دهد سوال کنید. علاوه بر توجه به مکالمه در زمان مصاحبه به رفتار مراقب کودک با فرزند شما در زمان حضور در منزل نیز دقت کنید.

از جمله برخی سوالاتی که در زمان مصاحبه برای استخدام پرستار کودک می توانید از او بپرسید عبارتند از:

 • هدف شما از مراقبت از کودک چیست؟
 • لذت بخش ترین بخش کار شما چیست؟
 • چه موضوعی در زمان مراقبت از کودک باعث نگرانی شما می شود؟
 • از والدین کودک به عنوان کارفرما چه توقعاتی دارید؟
 • آیا به مهارت های کمک های اولیه آشنایی دارید؟
 • آیا با مراحل رشد و تربیت کودک آشنایی دارید؟
 • برای آموزش و تربیت کودک چه پیشنهاداتی دارید؟
 • برای پر کردن اوقات فراغت کودک چه سرگرمی هایی مد نظر دارید؟
 • آیا موافق برنامه ریزی روزانه برای کودک هستید؟
 • تغذیه مناسب برای سن کودک باید چگونه باشد؟
 • در مواقع اورژانسی چه عکس العملی نشان می دهید؟
 • و…

پرستار کودک

قبل از استخدام پرستار کودک زمانی را برای نظارت بر کار او در نظر بگیرید

بهتر است که دو کاندیدای نهایی برای پرستاری کودکتان را به صورت جداگانه امتحان کنید. زمانی را به عنوان دوره ی آزمایشی برای پرستار کودک در نظر بگیرید و در نهایت آنها را با هم مقایسه کنید. بعد از رفتن پرستار و یا مراقب کودک، با کودکان در مورد او صحبت کنید و ببینید که کودکان چه چیز هایی را در مورد پرستار کودک دوست داشته یا نداشته اند و در نهایت دست به استخدام پرستار کودک بزنید.

قبل از استخدام پرستار کودک سابقه کاری او را بررسی کنید

در مورد سابقه کاری او در زمینخه مراقبت از کودک جست و جو کنید. از شرکت مراقبتی که معرف پرستار هستند در مورد سابقه او سوال کنید. از نداشتن سوء سابقه و اعتیاد و بیماری های روانی در پرستار مطمئن شوید. حتی می توانید از کارفرماهای قبلی پرستار  و مراقب کودک در مورد حسن انجام کار او سوالاتی را بپرسید.

نهایتا با در نظر گرفتن همه جوانب و نتایج بررسی هایی که انجام داده اید، اقدام به استخدام پرستار کودک را انتخاب کنید. برنامه ریزی های مناسب را بر اساس نیازها و شرایط خانواده و کودکان انجام دهید و از مراقب کودک بخواهید که آنها را به خوبی در نظر بگیرد. فراموش نکنید که همیشه با پرستار  و مراقب کودک با صراحت صحبت کنید. همچنین، زمان هایی را برای بررسی کار پرستار یا مراقب کودک و رفتار او با فرزند تان را در نظر بگیرید و نسبت به آن بی توجه نباشید.

 

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست