1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. مراقبت از بیمار در منزل! چه بیمارانی نیاز به دریافت مراقبت در منزل دارند؟

مراقبت از بیمار در منزل! چه بیمارانی نیاز به دریافت مراقبت در منزل دارند؟

 

مراقبت از بیمار به اشکال مختلفی انجام می پذیرد، مراقبت در بیمارستان، مراقبت در مراکز نگهداری بیماران و مراقبت در منزل.

مراقبت در منزل می تواند توسط اعضای خانواده و سایر اطرافبان و یا توسط مراقبین حرفه ای مراکز ارائه خدمات مراقبتی در منزل انجام گیرد.

مراقبت از بیمار

اما چه گروهی از بیماران به خدمات مراقبتی در منزل نیاز دارند؟

بیمارانی که به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند

باید استفاده از این خدمات را قبل از بستری شدن در بیمارستان و یا در زمان ترخیص برنامه ریزی کنید، به ویژه اگر بیمار به دور از خانواده خود زندگی می کند و در زمان نقاهت فردی از اعضای خانواده و اطرافیان توانایی انجام امور مراقبتی بیمار را نداشته باشد. در این صورت مراقبت از بیمار به بهتر شدن عملکرد روحی، جسمی و حرکتی بیمار کمک شایانی خواهد کرد. همچنین در صورت نیاز می توانید ویزیت های پزشک را در زمان های مورد نیاز از قبل هماهنگ کنید تا در کنار مراقب حرفه ای شاهد روند تغییرات و بهبودی بیمار باشید و دستورات لازم را با توجه به تغییرات اعمال کنید.

مراقبت های پس از جراحی

بیمارانی که به تازگی مورد جراحی قرار گرفته اند تا مدتی بعد از جراحی تحت فشار روانی و جسمانی هستند و با مسائل جدید خود در حال پیدا کردند تطابق هستند. برای پیشگیری از بستری طولانی مدت در بیمارستان می توان خدمات پرستاری مانند کاتتر های بیمار، تعویض پانسمان، مراقبت از زخم بستر، تزریقات و … در منزل برای بیمار فراهم کرد.

مراقبت از بیمار

مراقبت های پایان عمر

برای بیمارانی که روزهای پایانی عمر خود را طی می کنند. دیدن و همراهی کردن بیمار در این موقعیت برای اعضای خانواده و اطرافیان بسیار ناراحت کننده است. خدمات مراقبت های تسکینی که توسط مراقبین حرفه ای ارائه می شود می تواند بر کیفیت زندگی خانواده بیمار تاثیر مثبت داشته باشد و از طرفی به بیمار کمک می کنند تا با چالش های این دوران مقابله کنند. این خدمات شامل مدیریت درد، مدیریت دارویی و حمایت های عاطفی و روانی و همچنین تهیه وعده های غذایی رژیمی برای بیمار است.

بیماران تنها

لزوما نباید بیمار در حالت وخیمی از بیماری به سر ببرد. بلکه در مواردی که بیمار پس از ترخیص از بیمارستان نیاز مند همراهی در برخی از امور روزانه است و کاملا به صورت مستقل قادر به انجام فعالیت های خود نیست می تواند از خدمات مراقبتی در منزل استفاده کند. بسیار اتفاق می افتد که بیماران به دلیل تنهایی و نبود مراقب از انجام امور درمانی خود اجتناب می کنند در صورتی که با استفاده از این خدمات با آسودگی خاطر می توانند درمان خود را آغاز و دوره نقاهت را پشت سر بگذارند.

استفاده از خدمات مراقبتی محدودیت خاصی ندارد و تمامی افرادی که به هر دلیلی دچار ناتوانی در انجام امور روزانه خود هستند می توانند از این خدمات استفاده کنند.

خدمات مراقبتی در منزل برای بیمار و خانواده بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و همچنین از فرسودگی ناشی از مراقبت در مراقبین می کاهد.

مراقبت از بیمار

در حال حاضر استفاده از این خدمات روز به روز در حال افزایش است و خانواده ها می توانند شاهد روند بهبودی عزیزان خود در منزل باشند.

برای استفاده از این خدمات می توانید به توصیه های پزشک عمل کنید و یا با استفاده از کمک کارشناسان مراقبتی مناسبترین نوع خدمات را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. این خدمات به صورت تمام وقت و یا پاره وقت ارائه می شوند. سطح تخصص مورد نیاز نیز طبق نظر کارشناسان تعیین و به خانواده پیشنهاد می شود.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست