1. پرستار آراد
 2. مقالات
 3. استخدام پرستارکودک نیاز به چه اطلاعاتی دارد و از چه روش هایی امکان پذیر است؟

استخدام پرستارکودک نیاز به چه اطلاعاتی دارد و از چه روش هایی امکان پذیر است؟

استخدام پرستارکودک Hiring a babysitter  یکی از چالش های والدین در راه پرورش کودک دلبندشان است که گاهی مجبورند او را در خانه تنها بگذارند.
اگر اولین بار است که پرستار کودک استخدام می کنید ، شاید مطمئن نباشید که چه چیزی، یک پرستار کودک خوب را از بد جدا می کند.

روش استخدام پرستار کودک

خوشبختانه برخی از نشانه های یک پرستار کودک خوب و قابل اعتماد وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا مطمئن شوید در نهایت تصمیم درستی گرفته اید. استخدام پرستار کودک خوب به چند دلیل امر مهمی است.

اولین و مهمترین آنها این است که ، شما می خواهید مطمئن باشید هنگامی که یک شخص را برای کار انتخاب می کنید او می تواند کودکان شما را ایمن نگه دارد. شما می خواهید فردی را داشته باشید که بتوانید به او اعتماد کنید که از فرزندانتان در حالی که خودتان حضور ندارید به خوبی مراقبت کند.

راه های استخدام پرستار کودک مناسب :

1-مراجعه به مراکز اعزام پرستار کودک در منزل:

مراجعه به مراکز اعزام پرستار کودک  مانند شرکت مراقبتی مهر پرستار آراد در منزل یکی از راه های رایج استخدام پرستارکودک است. شما می توانید با درخواست یک پرستار کودک براساس نیاز مندیهای خود دید شفافی به  مرکز ارائه نمایید تا بتوانند بهترین گزینه را به شما  معرفی کنند.

این آسان ترین روش برای یافتن یک پرستار مورد اعتماد و مجرب کودک است زیرا این مراکزبا توجه به استاندارد های خاص نسبت به استخدام و اعزام پرستار ها اقدام می نماید و بسیاری از نگرانی های والدین در این شرایط از بین خواهد رفت.

بهترین روش استخدام پرستار کودک
2-مصاحبه تلفنی در هنگام استخدام پرستارکودک

به طور خلاصه با پرستار از طریق تلفن صحبت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا او مناسب خانواده شما است یا خیر. به ویژه از او درمورد سنین کودکانی که به طور معمول از آنها نگهداری می کند بپرسید، ممکن است وی بهترین گزینه برای کودک شما نباشد. همچنین بهتر است  در مورد اینکه آیا در این زمینه آموزش دیده است یا خیر پرسش کنید.

3-شخصاً با او ملاقات کنید

اگر مصاحبه تلفنی به خوبی انجام شد ، وقت بگذارید و در خانه با او مصاحبه کنید. از تجربه های پرستاری از کودک و آنچه معمولاً هنگام پرستاری از کودک انجام می دهد بپرسید که در موقعیت های خاص چه کاری انجام می دهد به طور مثال “اگر کودک در گهواره خود گریه می کرد و همزمان زنگ در را میزدند ، چه کار
می کند؟

4- بگذارید او در حضور شما با بچه ها وقت بگذراند

اگر از مصاحبه راضی هستید ، بگذارید حدود 30 تا 60 دقیقه در تعامل با فرزندانتان باشد. در ابتدا ، می توانید برای کمک به آنها ملحق شوید، اما بعد از20 دقیقه ، به جایی نزدیک بروید تا او بتواند به طور مستقل با بچه ها در ارتباط باشد ، در حالی که شما همچنان در حال بررسی ارتباطات آنها هستید.

قبل از استخدام پرستارکودک ، مطمئن باشید که او انتظارات شما را می داند ، بنابراین از همان ابتدا قوانین را بازگو کنید، به طور مثال عدم بردن بچه ها به بیرون از خانه بدون اجازه شما . مسئله مهم دیگر نظم و انضباط است. امیدوارم که پرستار نیازی به تنبیه فرزندان شما نداشته باشد ، اما اگر این کار را انجام دهد ، مهم است که او به روشی که شما ترجیح می دهید فرزندتان را تنبیه کند.

استخدام پرستار کودک در منزل

نشانه های یک پرستار کودک خوب:

– آنها از دیدن فرزند شما خوشحال می شوند
– فرزند شما از دیدن آنها خوشحال است
– آنها خلاق هستند و می توانند بداهه پردازی کنند
– آنها کودک شما را تمیز و شاد نگه می دارند
– آنها خانه شما را مرتب نگه می دارند
– آنها توجه زیادی به کودک شما می کنند

نکات مهم در استخدام پرستارکودک

ارتباط پرستار با والدین :

یک پرستار کودک خوب کسی است که از دیدن فرزند شما واقعاً خوشحال شده و از همراهی او لذت ببرد.
اینکه کودک و پرستار کودک با هم کنار بیایند بسیار مهم است. اما به همان اندازه مهم است که شما به عنوان والدین با پرستار کودک نیز کنار بیایید. بسته به اینکه چند روز در هفته به پرستار کودک نیاز دارید ، ممکن است مرتباً آنها را ببینید. بنابراین خوب است فردی را که به نظر می رسد با او کنار می آیید را انتخاب کنید.

در نظر گرفتن شخصیت مستقل در استخدام پرستارکودک:

داشتن یک پرستار کودک با شخصیت مستقل بسیار عالی است .بدین ترتیب دیگر نیازی نیست هر بار که بیرون از منزل هستید برای تصمیم گیری با شما تماس بگیرد. اگر مشکلی در حال حاضر وجود دارد، مانند اینکه کودک شما از رفتن به رختخواب یا حمام خودداری می کند ، پرستارتان باید آماده کمک به شما باشد. حتی اگر موارد کوچکتری را بررسی کنند بسیار عالی است. به عنوان مثال ، اینکه آیا فرزند شما مجاز به تماشای یک فیلم ترسناک است ، یا قبل از خواب کیک بخورد.
یک پرستار کودک خوب باید بتواند بداهه پردازی کند و حتی اگر با مشکل روبرو شود از کودک به بهترین شکل مراقبت میکند.

روابط با کودک و استخدام پرستار کودک

توانایی ایجاد ارتباط با کودک:

رفتار کودکتان را موقع تنها گذاشتن با پرستار و زمانی که پرستار می رود زیر نظر داشته باشید با پرستار هنگام خارج شدن از منزل صحبت کنید و سعی کنید ارتباط خوبی با او برقرار کنید هر چه ارتباط شکل گرفته بین مادر و پرستار بهتر باشد تاثیر بهتری بر مراقبت از کودک دارد در هنگام رفتن پرستار در مورد اینکه روز را چه جوری گذراندند سئوال بپرسید و اگر مشکلی وجود داشت سعی کنید آن را حل کنید.

هر چه یک پرستار کودک هنگام مصاحبه بهتر بتواند به سوالات شما پاسخ دهد ، احتمال اینکه یک پرستار کودک عالی باشد که واقعاً می داند چه کاری انجام می دهد ، بیشتر است.

 اهمیت به نظافت کودک:

فرزند شما بعد از یک شب نگهداری توسط پرستار کودک ، نباید چسبناک یا کثیف باشد. این معمولاً نشان دهنده این است که پرستار کودک شما بیش از حد تنبل بوده یا خیلی بی توجه بوده تا کودک را بعد از خوردن غذا تمیز کند یا قبل از خواب او را به حمام ببرد. به خصوص برای کودکان کوچکتر ، باید انتظار داشت که پرستار کودک هر زمان که چیزی برای خوردن یا نوشیدن به کودک می دهد ، دست و صورت او را پاک کند.

هزینه دستمزد استخدام پرستارکودک :

مراقبت از کودک توسط پرستار هزینه بر است اما با تلاش کافی باید بتوانید یک پرستار با کیفیت در محدوده قیمت خود پیدا کنید.

فاصله مکانی مناسب:

به این فکر کنید که چه مقدار به پرستار کودک احتیاج دارید (روزانه؟ هفتگی؟) و چند ساعت در روز به آنها احتیاج دارید (فقط برای بعد از ظهر؟ یک شب؟). همچنین اگر در کوتاه مدت به آنها احتیاج دارید باید بدانید که برنامه آنها چگونه است.

وظایف بالقوه:

آیا آنها برای بچه های شما غذا می پزند؟ به آنها تدریس می کنند؟ داشتن چه مهارت هایی برای آنها خوب است و شما به کدام یک نیاز دارید؟

تخصصها مورد نیاز در استخدام پرستارکودک:

بدانید آیا به شخصی با مهارت در زمینه خاصی مانند مراقبت از کودک نوپا یا کودک معلول نیاز دارید.

هنگامی که لیست پرستار های بالقوه خود را پیدا کردید ، می توانید مراحل غربالگری را شروع کنید. قبل از آن ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری را جستجو کنید تا یک لیست کامل از افراد قابل قبول داشته باشید.

انتظارات در استخدام پرستار کودک

شفافیت در انتظارات:

وقتی مراحل  استخدام پرستار کودک شما کامل شد، حتماً هر انتظاری را که از آنها دارید بنویسید. هر چقدر شفاف تر باشید ، برای همه بهتر است . شما به سطح مراقبتی که می خواهید می رسید و پرستار می داند دقیقاً چه کاری باید انجام دهد.

استخدام پرستارکودک یک چالش سرگرم کننده نیست ، و شما احتمالاً تمایل ندارید که به زودی دوباره این کار را انجام دهید. اما سالی یک بار ، دوباره بررسی کنید که آیا پرستار کودک شما هنوز برای خانواده مناسب است.

اگر شرایط شما یا آنها تغییر کرده باشد، مثل اینکه بچه هایتان بزرگتر می شوند و به شخصی احتیاج دارند که در انجام تکالیف به آنها کمک کند یا اینکه مسیر دسترسی پرستار دور شده باشد، آنها ممکن است دیگر فرد مناسبی برای کار نباشند.

شرکت مراقبتی مهر پرستار آراد یکی از مراکز معتبر در اعزام پرستار کودک ، پرستار سالمند، پرستار بیمار در منزل است . این مرکز با کادری مجرب و آموزش دیده به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری به همشهریان گرامی می باشد.

 

 

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بهاره
  2023/08/07 06:54

  من دوقلو دارم میتونید برای من پرستاری بفرستید که باهاشون بازی کنه و سرگرمشون کنه؟

  پاسخ
  • کارشناس پرستاری
   2023/08/07 11:16

   سلام. ممنون از پیام شما. بله مرکز امکان اعزام پرستار آموزشی ( کودکیار) رو داره با شماره 02145351 تماس بگیرید کارشناسان کودک شما را راهنمایی خواهند کرد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست