1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. با 10 عادت افراد شاد آشنا شوید
خصوصیت افراد شاد

با 10 عادت افراد شاد آشنا شوید

افراد شاد  Happy People  ویژگی های خاصی دارند که در زندگی آنها به صورت عادت در آمده  است و اجرای آن در زندگی  برای آنها اهمیت زیادی دارد . برای آمریکایی ها ، “جستجوی خوشبختی” حتی در اعلامیه استقلال نوشته شده است.

ویژگی افراد شاد
برخی از مردم حتی در بدترین شرایط خوشحال می مانند اما دیگران با وجود احاطه شدن با امکانات باز هم ناراضی هستند. بخشی از این تفاوت یک نوع استعداد ژنتیکی است ، اما تخمین زده می شود که حداکثر 40 درصد شادی ما به اعمال و افکاری که می توانیم کنترل کنیم بستگی دارد

اگر می خواهید شادتر باشید این 10 عادت را به زندگی خود وارد نمایید و از همین الان دست به کار شوید تا بازدهی زندگی خود را چند برابر نمایید

بنابراین شادترین مردم برای تقویت این شادی چه می کنند؟

1. آنها از لحظه حال استفاد می نمایند

کسانی که خوشبخت ترین هستند می دانند چگونه در لحظه حال توقف کنند و کاملا در همین لحظه حضور داشته باشند. آنها سرعت زندگی خود را کاهش می دهند و به اطراف توجه می کنند و در داخل فضای مجازی یا تلویزیون زندگی نمی کنند.

آنها می دانند که هر لحظه مهم است و از تمام تجربیات زندگی لذت می برند. حتی در شرایط سخت ، آنها سعی نمی کنند فرار کنند ، بلکه چیز زیبا یا مثبتی را برای تمرکز روی خود می یابند.

2. بر چیزهای مهم تمرکز دارند

خوشبخت ترین افراد تلاش خود را فقط بر مواردی متمرکز می کنند که با دو استاندارد زیر همسو باشد : این موضوع باید واقعاً مهم باشد و همچنین باید در کنترل آنها باشد.

یادگیری نادیده گرفتن کارهایی که نمی توانید در مورد آنها کاری انجام دهید یا باعث اتلاف وقت می شود ، یکی از مطمئن ترین راه ها برای شاد بودن است.

عادت های افراد شاد

3. آنها در مواقع چالش برانگیز، پایدار هستند.

افراد شاد در چالش ها پیشرفت می کنند. آنها شکست را نه به عنوان یک پایان بد بلکه به عنوان آماده سازی برای تلاش مجدد ، برای یک تلاش جدید همراه با آگاهی بیشتر می دانند.

این افراد درک می کنند که جاده های دشوار اغلب به مقاصد زیبا منتهی می شوند. کسانی که می توانند گذشته را رها کنند و با آنچه در اختیار دارند زندگی کنند ، نه تنها خوشبخت ترین افراد بلکه موفق ترین افراد نیز هستند ، زیرا آنها می دانند چگونه در مواقع دشوار دوام بیاورند.

4. آنها به اهداف و چشم اندازهای خود متعهد هستند.

کسانی که شادترین هستند رویای بزرگی دارند ، سپس رویاهای خود را به اهداف تبدیل می کنند و برای رسیدن به آنها دست به کار می شوند.
آنها درک می کنند که هر یک از این عناصر بدون دیگری عامل ناامیدی و نارضایتی است. ابتدا باید تعیین کنید که چه می خواهید و چرا آن را می خواهید ، سپس همه چیز را برای رسیدن به آن متحد و متعهد کنید.

5. آنها خود را با افراد شاد احاطه کرده اند.

افراد خوشحال می دانند که دوستانی که انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر احساس ، عقاید و نحوه عملکرد آنها دارد. بودن در کنار افراد مثبت نگر به ما انرژی مثبت می دهد و افراد منفی نیز به همان اندازه خطرناک و تهدید کننده هستند

. شاید اجتناب کامل از قرار گرفتن در معرض افراد منفی و با افکار ناراحت کننده و ناراضی امکان پذیر نباشد ، اما می توانید با امتناع از مشارکت در الگوهای فکری آنها ، اثرات منفی را به حداقل برسانید.

خصوصیت های افراد شاد

6. آنها از بدن خود مراقبت می کنند.

بدن و ذهن به هم متصل هستند ، بنابراین اگر از انرژی جسمانی خود مراقبت نکنید ، انرژی ذهنی شما نیز نمی تواند شکوفا شود. وقتی بدن خود را با خواب سالم ، غذای خوب و ورزش تغذیه می کنید ، روح خود را پرورش می دهید.

7. آنها استراتژی های مقابله را توسعه می دهند.

شخصیت های ما از نحوه واکنش ما به شرایط مختلف  شکل می گیرند-مخصوصاً وقتی اوضاع بد پیش می رود.  تسلط زیاد و  قوی استراتژی های مقابله ای به افراد شاد اجازه می دهد تا با چالش ها به طور مثبت برخورد کنند.

داشتن آمادگی برای روزهای سخت ، مشکلات زندگی را تحمل پذیر می نماید  و مدیریت خوب تجربیات بد منجر به رشد و شادی افراد می شود.

8. آنها بیشتر از آنچه می گیرند، می بخشند

توانایی افراد شاد
شادترین مردم بخشیدن را به گرفتن ترجیح می دهند. آنها می دانند هرچه بیشتر ببخشند ، بیشتر در تملک دارند. سخاوت و داشتن تعهد به کمک به دیگران باعث ایجاد شادی و موفقیت می شود. بهترین راه برای شاد بودن این است که مقداری از امکانات خود را در بخشیدن به دیگران از دست بدهید.

9. آنهه اهل ریسک هستند

موفقیت بدون ریسک کردن اتفاق نمی افتد و خوشبخت ترین افراد هرگز راضی نمی شوند که در جایی که راحت هستند برای همیشه باقی بمانند .
آنها منتظر رسیدن لحظه کامل و ایده آل نمی مانند و با تمایل به شادی و موفقیت از فرصت ها نهایت استفاده را می برند و از ریسک های عقلانی در زمینه فعالیت های خود بهره می برند .

10. آنها روابط دوستانه خود را گسترش می دهند.

شاد بودن در بدون داشتن روابط معناداری که عمیقانه در دل جای داشته باشد، تقریباً غیرممکن است. ارتباط با دیگران باعث شادی می شود و روابط را به گونه ای تقویت می کند که ارتباط عمیقی ایجاد می کند

افراد شاد
. هنگامی که روابط دوستانه و عمیق بین افراد شکل می گیرد شرایطی بوجود می آید که به افراد اجازه می دهد وارد زندگی شما شوند ، به آنها اجازه می دهد گذشته شما را بپذیرند ، از حال شما حمایت کنند و در آینده شما را تشویق کنند.

اگر می خواهید زندگی شادتری داشته باشید  این 10 عادت را به زندگی خود وارد نمایید و از همین الان دست به کار شوید تا بازدهی زندگی خود را چند برابر نمایید.

شرکت مراقبتی پرستار آراد با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.
لطفا به این مقاله امتیار دهید.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست