1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. اصول مهم در برقراری ارتباط و تطابق با پرستار و مراقب کودک در منزل
پرستار کودک

اصول مهم در برقراری ارتباط و تطابق با پرستار و مراقب کودک در منزل

پرستار کودک با توجه به نقشی که در خانواده ایفا می کند، مدت زمانی را نیاز دارد تا با امور و وظایف خود تطابق پیدا کند و روحیات و عادات خانواده و کودک را بشناسد. در این مورد خانواده ها نقش موثری در سرعت بخشیدن به این روند ایفا می کنند.

خانواده با مشخص کردن دقیق انتظارات و وظایف پرستار و دادن اطلاعات کافی به او می تواند شاهد عملکرد بهتر پرستار کودک خود باشد. استخدام پرستار کودک در منزل از چالش های استرس زا برای خانواده به شمار می رود.

پرستار کودک

ما برای کمک به شما در زمینه برقراری ارتباط بهتر با پرستار کودکتان راهکارهای مهم را ارائه میدهیم:

وظایف مراقب و پرستار کودک را از روز اول مشخص کنید و به صورت کتبی یادداشت کرده و در اختیار او قرار دهید

اگر از پرستار کودک انتظار دارید که علاوه بر مراقبت از کودک در امور خانه مانند آماده کردن وعده های غذایی، شست و شوی لباس ها و نظافت منزل نیز به شما کمک کند باید از قبل این موضوع را به صورت شفاف با پرستار و مراقب کودک در میان بگذارید.

به مراقب و پرستار کودک خود توجه کنید

اگر پرستار و مراقب کودک شما از نظر سلامتی و آسودگی خاطر در سطح بالاتری قرار داشته باشد مراقبت بهتری از فرزند شما به عمل می ارود . شما نسبت به مشکلات آنها مسئول نیستید اما اگر انها احساس کنند که مورد توجه شما قراردارند و به آنها اهمیت داده می شود وظایف خود را با کیفیت بالاتری ارائه می دهند.

زمانی را برای استراحت او در نظر بگیرید

یک مراقب و پرستار کودک حتما در طول روز نیاز به مراقبت دارد. به او بگویید بعد از انجام وظایف روزانه و در زمانی که کودک خواب است می تواند زمانی را به انجام کارهای مورد علاقه خود مانند مطالعه کتاب، تماشای تلوزیون، ورزش و فعالیت های مورد علاقه خود بپردازد.

پرستار کودک

به تصمیم های او احترام بگذارید

کودک زمان زیادی را با مراقب و پرستار خود سپری می کند و به همین دلیل باید به توصیه های او گوش دهد. والدین در ابتدا باید روش تربیتی خود و همچنین قوانین و مقررات را برای پرستار کودک شرح دهند تا در تربیت کودک دوگانگی به وجود نیاید. اما باید آزادی عمل به پرستار کودک داده شود تا برای تصمیم گیری درمورد امنیت و سلامت کودک بتواند به او توصیه هایی کند و یا او را از انجام کاری بازدارد.

در مورد مسائل مهم گفت و گوی حضوری داشته باشید

اگر نیاز به یاداوری و یا توضیح نکته ای به پرستار و مراقب کودک است، برای درمیان گذاشتن آن با پرستار کودک وقت کافی اختصاص دهید. می توانید زودتر از سرکار به منزل بروید و قبل ازتمام شدن زمان کاری او با او صحبت کنید. زیرا نوشتن یادداشت و یا گفت و گوی تلفنی می تواند منجر به سوء برداشت شود.

به او در برنامه ریزی کمک کنید

می توانید برای کمک کردن به پرستار و مراقب کودک به صورت روزانه نیز یادداشت هایی بنویسید. به ویژه درمورد اتفاقات و مناسب هایی که به صورت روتین جزء برنامه کاری او نیستند.

پرستار کودک

آن ها را تشویق کنید

پول تنها راه قدردانی کردن پرستار نیست. به فعالیت ها و ابتکارهای آن ها توجه کنید. به آن ها با تشویق و قدردانی کردن انگیزه بدهید. فعالیت های مثبت آن ها را به زبان بیاورید و از نقاط قوت آن ها تنها کنید. با این روش شما نشان می دهید که آن ها را ارزیابی می کنید و به صورت غیر مستقیم آنها را تشویق می کنید تا به حساسیت ها و نکاتی که برای شما مهم است تشویق کنید.

وقت شناس باشید

برای تحویل گرفتن کودک از مراقب پرستار کودک به موقع در خانه حضور پیدا کنید. شاید 15 دقیقه تاخیر در برنامه شما باعث به به هم ریختن برنامه مراقب شود.

حرفه ای عمل کنید

شما در مقام کارفرما عمل می کنید پس در پرداخت حقوق مراقب و یا پرستار کودک خود به روشی کاملا حرفه عمل کنید. حتما سرموعد مقرر حقوق را پرداخت کنید. در ازای پرداخت حقوق رسید دریافت کنید. و انتظارات نابجا از مراقبین نداشته باشید. آنها موظف به اضافه کاری قبل از هماهنگی و یا جبران روزهایی که در مرخصی به سر می بردند نیستند.

با احترام با آن ها برخورد کنید

خط قرمزها را در روابط خود حفظ کنید. صمیمیت عمیق و فراتر از حدود کاری ایجاد نکنید.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست