1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. علایم نشان دهنده نیاز سالمند به پرستار را بشناسید
چکاپ سالانه سالمندان

علایم نشان دهنده نیاز سالمند به پرستار را بشناسید

نیاز سالمند به پرستار در زندگی امروزه یکی ازموضوعات  پراهمیت در خانواده می باشد. اکثر سالمندان تمایل دارند که در منزل شخصی خود زندگی کنند و علاقه ای به ترک منزل و سکونت در منزل فرزندان یا خانه سالمندان ندارند . با بزرگتر شدن مشکلات زندگی امروزی ، بعضی از شرایط مرتبط با سن می تواند زندگی در خانه را به طور فزاینده ای دشوار کند. اگر متوجه شده اید که والدین پیر شما قادر به مراقبت از خود یا خانه های خود به به روشی نیست که قبلاً به آنها توجه کرده اند ، و گمان می کنید که زندگی در یک منزل شخصی به تنهایی نمی تواند برای شرایط آنها مناسب باشد ، ممکن است زمان یافتن یک پرستار مناسب برای پرستاری از سالمند در منزل باشد .

نیاز سالمند به پرستار در منزل

امروزه تعدادی از گزینه های مختلف پرستار شبانه روزی در منزل وجود دارد که می تواند نیاز سالمند به پرستار را مرتفع نماید و فرد سالمند در حین اینکه در منزل خود به سر می برد مورد مراقبت و پرستاری فردی با تجربه قرار گیرد و از زندگی با کیفیت مناسب بهره مند گردد.

 علائم جسمی

وقتی پدر و مادر پیر  خود را در آغوش می گیرید ، ممکن است متوجه شوید که آنها نسبت به گذشته احساس نازکی ، ضعف، زودرنج و خستگی بیشتری می کنند. یا شاید شما کبودی هایی را روی بدن آنها مشاهده کرده باشید. این نوع علائم جسمی ممکن است نشانه هایی باشد از نیاز سالمند به پرستار باشد. کاهش وزن قابل توجه می تواند نشانه این باشد که والدین پیر شما در تلاش است تا وعده های غذایی را برای خود تهیه کند ، یا اینکه در اطراف آشپزخانه مشکلی دارند یا احتمالاً به یاد آوردن نحوه درست پخت و پز (نشانه زوال عقل) است.

کبودی ها به دلیل سقوط یا حوادث دیگر شایع هستند ، اگرچه ممکن است والدین شما یا فرد سالمند تمایلی نداشته باشند که دیگران از موضوع افتادن آنها مطلع باشد. یک پرستاردر منزل می تواند اطمینان حاصل کند که والدین شما از تغذیه مناسب برخوردار بوده و می تواند جلوی افتادن آنها را بگیرد.

انزوا و نیاز سالمند به پرستار

کاهش تحرک

مشکل در پیاده روی و حرکت در خانه می تواند انجام کارهای روزمره زندگی را دشوار کند و نیاز سالمند به پرستار را بیش از پیش برای سالمند ضروری نماید . مسائل مربوط به تحرک می تواند تأثیرات گسترده ای در زندگی سالمند داشته باشد: به عنوان مثال  قدم زدن در خانه علی الخصوص اگر در محل عبور سالمند پله وجود داشته باشد  ، دوش گرفتن ، یا بیرون رفتن برای خرید مواد غذایی ، یا سایر موارد و بازدیدهای اجتماعی از این قبیل موارد است . عدم تحرک سالمند می تواند منجر به مشکلات دیگری اعم  از سوء تغذیه گرفته تا انزوا اجتماعی شود . پرستار شبانه روزی می توانند به والدین شما در خرید های روزانه  و سایر مواردی که در آن نیاز به تحرک و رفت و آمد دارند همراهی ارزشمندی را ارائه دهند.

 کاهش بهداشت و نظافت

یکی از بزرگترین شاخص هایی که نشان دهنده نیاز سالمند به پرستار است کاهش چشمگیر بهداشت و نظافت در امورات روزمره  است. این موارد ممکن است شامل کاهش تعداد استحمام ، بوی ادرار شدید در منزل یا ظاهری غیرعادی و آشفته باشد. به طور معمول کاهش سطح  بهداشت و سلامتی وقتی  اتفاق می افتد که فرد دیگر نتواند از نظر جسمی یا به دلیل کاهش شناختی کاهش می یابد.

گاهی اوقات وقتی که سالمند با یک خانواده زندگی می نماید عدم رعایت مسایل بهداشتی سالمند میتواند برای کودکان در منزل ایجاد خطر نماید که لازم است توسط اعضای خانواده مورد توجه قرار گیرد و با آرامش به دنبال حل این مشکل باشند .گاهی مادر در خانواده در اثر نگهداری ومراقبت مداوم از سالمند دچار خستگی می  گردد که  به احتمال زیاد مواقعی فرا می رسد که مراقبان  سالمند در خانواده نیاز به استراحت دارند در این موارد ، پرستاران سالمند می توانند  با حضور در کنار فرد سالمند به شما اطمینان دهند که والدین شما قادر به ادامه عادات نظافت و بهداشت خود هستند.

نیاز سالمند به پرستار دایمی

فراموشی

همه ما گاهی اوقات چیزها را فراموش می کنیم مثل نام کتابی که خوانده ایم…  اما افزایش  تعداد موارد فراموشی با گذشت زمان  مانند  مصرف دارو یا پرداخت قبض های ماهانه ، ممکن است نشانگر نیاز سالمند به پرستار در منزل باشد. اگر مشکلات حافظه والدین شما باعث تداخل در زندگی روزمره سالمند شود ، این نشانه است که باید در مورد مشکلات حافظه سالمند به پزشک مراجعه گردد ، زیرا این موارد ممکن است نشانه هایی از افت  توانایی شناختی فرد سالمند باشد. با همکاری یک پرستار شبانه روز در منزل ، می توانید اطمینان حاصل کنید که والدین شما یا فرد سالمند علی رغم هر گونه کاهش شناختی یا آلزایمر ، در فعالیت های روزمه خود همچنان فعال باقی می ماند

 مشکل در ماندن در عدم توانایی مدیریت مالی

اگر توجه داشته باشید متوجه می شوید که والدین شما یا فرد سالمند توانایی خود را در مدیریت  منابع مالی از دست داده و همواره صورت حساب های فراوانی وجود دارند که انها را پرداخت ننموده و  این موضوع می تواند نشانه اصلی نیاز سالمند به پرستار باشد. به طور ناگهانی درخواست چندین کارت اعتباری جدید یا ثبت نام در عضویت های گران قیمت یا اشتراک ها  مختلف نیز می تواند علامت خطر در سالمند باشد.

مشکل در مدیریت مالی و قضاوت ضعیف  در مورد موضوعات مالی هر دو میتواند از  علائم اولیه بیماری آلزایمر باشد .بهتر است مدیریت منابع مالی فرد سالمند توسط افراد نزدیک و قابل اعتماد او انجام شود و در صورتیکه نیاز است تا پرستار سالمند در این مورد مداخله نماید بهتر است فردی به عنوان پرستار انتخاب شود که مورد اعتماد کامل خانواده و سالمند باشد.

خانه ای کثیف و آشفته

عدم رعایت نظم در انجام کار های  خانه نشانه نیاز سالمند به پرستار  است . گاهی ممکن است یک فرد سالمند برای نظافت دوره ای منزل و یا حتی شستسوی روزانه ظروف توانایی خود را از دست دهد  که این مشکل به دلیل  مشکلات تحرک ، آلزایمر یا حتی افسردگی پیش می آید.

وجود گرد و غبار ، خاک آلود بودن وسایل منزل در مواردی که قبلاً تمیز بوده اند ، بی نظمی زیاد یا ظروف کثیف یا لباس های شسته نشده و تلبار شده از علایم ناتوانی در ایجاد نظم و نظافت در منزل  است. بسیاری از پرستاران سالمند در امورات خانه مانند نظافت و گرد گیری  لوازم خانگی ، جارو کردن کف ، ظرفشویی و انجام لباسشویی نیز همکاری می نمایند.

نیاز سالمند به پرستار و سرگرمی

از دست دادن علاقه به فعالیت ها و سرگرمی ها

آیا توجه کرده اید که به نظر می رسد والدین شما یا افراد سالمند دیگر از بسیاری از سرگرمی هایی که در گذشته لذت می بردند ، لذت نمی برند؟ شاید رسیدگی به باغ یا حیاط خلوت که قبلاً مورد توجه سالمند بوده است مورد غفلت واقع شود یا  شرکت در دوره همی و بازی کارت هفتگی آنها با دوستان قطع شده باشد. گاهی ممکن است سالمند از انجام فعالیت های کوچک نیز مانند گره زدن ، خواندن یا تماشای یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه اجتناب نمایند. از دست دادن علاقه به سرگرمی و فعالیت هایی که قبلا  مورد علاقه سالمند بوده می تواند نشانه ای از مشکلات اساسی به ویژه افسردگی باشد.

در حالی که یک پرستار در منزل قادر به حل کامل این مشکلات پزشکی یا بهداشت روانی نیست ، اما می توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که والدین سالمند شما در کنار یک پرستار سالمند ماهر و باتجربه می تواند از زندگی با کیفیت بهتری بهره مند گردد و دروان ارزشمند سالمندی را با آرامش و آسودگی خیال سپری نماید .شرکت مراقبتی مهر پرستار آراد آماده ارائه خدمات شبانه روزی به سالمندان گرامی می باشد.

 

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست