1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. صندلی ماشین کودک و روشهای استفاده صحیح از آن که والدین و پرستار کودک باید بدانند
مزایای صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک و روشهای استفاده صحیح از آن که والدین و پرستار کودک باید بدانند

صندلی ماشین کودک Booster Seat Safety یکی از مهم ترین وسایل کودک است که برای حفظ امنیت کودک کاملا ضروری هستند.
صندلی ماشین کودک صندلی هایی هستند که به بچه ها کمک می کنند تا در اتومبیل ایمن بمانند. تا وقتی که کودک به اندازه کافی برای استفاده از صندلی ماشین بزرگ نشده است باید از صندلی ماشین کودک استفاده کنید.

انواع صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک بچه ها را تا حدی بالاتر می برد تا کمربند ایمنی ماشین به جای عبور از شکم و گردن کودک از روی استخوان های محکم قفسه سینه و لگن او عبور کند . د رحقیقت شکم و گردن کودک در هنگام بروز سوانح جزو نقاط آسیب پذیر بدن او هستند .

 

نحوه انتخاب صندلی ماشین کودک:

صندلی کودک  را از مدلی انتخاب کنید که با نشان استاندارد ایمنی وسایل نقلیه مطابقت داشته یا از آن فراتر باشد
در استفاده از صندلی ماشین کودک دست دوم مراقب باشید. شکستگی و تصادف استفاده نکنید (حتی اگر ظاهری مناسب داشته باشد نیز می تواند برای کودک ناامن باشد).

از استفاده از صندلی هایی که فاقد قطعات و برچسب های کافی هستند یا بر روی آنها تاریخ ساخت و شماره مدل برچسب گذاری نشده است خودداری کنید همچنین داشتن دفترچه راهنما ارائه در هنگام خرید یک الویت است.

صندلی را از نظر “تاریخ انقضا” توصیه شده توسط سازنده بررسی کنید. اگر در سابقه و تاریخ انقضا صندلی ماشین کودک شک دارید یا ترک یا علائم ساییدگی دیگری دارد ، از آن استفاده نکنید.
اگر صندلی دست دوم را انتخاب کردید ، با سازنده تماس بگیرید تا بفهمید تا چه مدتی استفاده از صندلی ایمن است و آیا تا به حال مورد تعمیر واقع شده است.

نصب صندلی ماشین کودک
چگونه صندلی ماشین کودک را نصب کنم؟

قبل از نصب صندلی ماشین کودک ، دفترچه راهنمای ماشین و دفترچه صندلی ماشین کودک را با دقت بخوانید. دفترچه راهنما نحوه استفاده از کمربند ایمنی اتومبیل با صندلی کودک را توضیح می دهد.

صندلی کودک را رو به جلو در صندلی عقب قرار دهید. بهتر است آن را در وسط صندلی عقب جایی که کمربند شانه ای وجود دارد قرار دهید.
موقعیت صندلی ایمنی را قبل از هر بار استفاده بررسی کنید.
صندلی ایمنی کودک خود را در توسط یک بازرس ایمنی ماشین بررسی کنید تا از نصب صحیح آن مطمئن شوید.

روش اطمینان از ایمنی صندلی ماشین  کودک:

دفترچه راهنمای صندلی کودک را با دقت بخوانید.
اطمینان حاصل کنید که کمربند تحتانی در قسمت لگن کودک شما محکم اما با فشار مناسب است.
کمربند شانه باید صاف روی شانه کودک شما قرار بگیرد و از گردن و صورت او دور بماند.

کمربندهای شانه و لگن همیشه باید صاف باشند و هرگز تاب نخورند. کودکان در این سن می توانند اهمیت حفاظت و امنیت جسمی را درک کنند و ممکن است بخواهند خود کمربندشان را ببندند. حتما کمربندهایشان را بررسی کنید و وقتی آنها را به تنهایی ان را می بندند، آنها تشویق کنید.

چه زمانی استفاده از صندلی کودک را متوقف کنیم :

آنها به قدری بزرگ هستند که می توانند از کمربند ایمنی وسیله نقلیه استفاده کنند در حالی که پشت به صندلی وسیله نقلیه عقب نشسته اند و زانوهای آنها از لبه صندلی خم شده است بدون اینکه بخوابند.

قسمت تحتانی کمربند ،در بالای ران ها قرار می گیرد و کمربند شانه به راحتی در وسط سینه قرار می گیرد. کودک می توانند به راحتی در تمام مدت رانندگی در این موقعیت بمانند.این حالت معمولاً وقتی که کودک به قد 4 فوت-9 اینچ (حدود 150 سانتی متر) می رسد و 8-12 سال دارد اتفاق می افتد.

مدت استفاده از صندلی ماشین کودک
ایمنی کمربند ایمنی

بند شانه کمربند ایمنی را هرگز در پشت کودک یا زیر بازوی او محکم نکنید.
هرگز دو کودک (یا یک بزرگسال و یک کودک) را زیر یک کمربند قرار ندهید زیرا ممکن است سر آنها در یک تصادف شدید به هم برخورد کند و هردو طرف دچار مشکلات جسمی شدید گردند .

اگر در اتومبیل خود بچه های دیگری دارید ، داشتن یک صندلی کودک اضافی مفید است ، خصوصاً در مواقعی که قد کودک به حدی بلند نباشد که بتواند از کمر بند ایمنی خودرو به راحتی استفاده نماید . همیشه ایمنی کودکان را مورد توجه قرار دهید و حتی اگر در یک مسیر کوتاه به همراه چند کودک در ماشین هستید موارد امنیتی را برای تک تک کودکان مورد توجه قرار دهید .

کیسه های هوا در ماشین :

هنگامی که از کیسه های هوا با کمربندهای ایمنی در ماشین استفاده شود ، از بزرگسالان و نوجوانان در هنگام تصادف محافظت می کنند. این وسایل جان افراد را نجات داده و از بسیاری از صدمات جدی جلوگیری می نماید. اما اگر در هنگام باز شدن کیسه هوا روی صندلی مسافر جلو کودکان خردسال حضور داشته باشند ممکن است دچار مشکلات جدی و حتی مرگ گردند.

کیسه های هوا با توجه به ابعاد بدن بزرگسالان طراحی شده اند. این کیسه ها باید با قدرت زیاد (حداکثر 200 مایل در ساعت) باز شوند تا یک مرد متوسط با وزن 165 پوند (75 کیلوگرم) را در برابر آسیب تصادف محافظت نماید. گرچه این نیرو برای بزرگسالان و بچه های بزرگتر قابل تحمل است ، اما می تواند برای بچه های کوچکتر خطرناک باشد و حتی منجر به آسیب به سر و گردن و مرگ آنها شود.

با رعایت این قوانین از کودکان در برابر آسیب کیسه هوا محافظت کنید:

صندلی کودک باید در صندلی عقب قرار بگیرند. اگر چاره ای ندارید و باید آن را در قسمت جلو قرار دهید (اگر اتومبیل شما دو نفره است) ، صندلی سرنشین را تا جایی که جلو می توانید به سمت عقب فشار دهید.

یک قانون به سازندگان خودرو اجازه می دهد سوئیچ قطع دستی کیسه هوا را نصب کنند که به طور موقت کیسه هوای سمت مسافر را از کار بیندازد.

چند کودک در صندلی ماشین کودک
اگر شما باید کودکی را در صندلی ماشین کودک در صندلی جلو قرار دهید و اتومبیل شما دارای این سوئیچ قطع باشد ، از آن استفاده کنید تا کیسه هوا را برای کل مدت قرار گیری صندلی کودک در ان قسمت غیرفعال کنید. هنگام برداشتن صندلی ماشین کودک حتما کیسه هوا را دوباره روشن کنید.
همه کودکان زیر 13 سال همیشه باید در صندلی عقب ، و در صورت امکان در وسط صندلی عقب سوار شوند. کمربند ایمنی همه مسافران باید بسته شود.

شرکت مراقبتی مهر پرستار آراد با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل امادگی دارد به همراهی کادری مجرب در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات بپردازد.

این مقاله چه میزان برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست