1. پرستار آراد
  2. مقالات
  3. ایمپلنت دندان در سالمندان و مزایای آن: هر انچه لازم است خانواده و پرستار سالمند بدانند
مزایای ایمپلنت در سالمندان

ایمپلنت دندان در سالمندان و مزایای آن: هر انچه لازم است خانواده و پرستار سالمند بدانند

ایمپلنت دندان در سالمندان dental-implants دارای مزایا و معایبی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.
با افزایش سن ، باید به طور مداوم برای سالم نگه داشتن بدن خود تلاش کنیم. ما این کار را با یک رژیم غذایی خوب و ورزش منظم انجام می دهیم. سلامت دهان و دندان نیز قسمت بزرگی از سالم ماندن است. این امر به صورت بهداشت دهان و دندان ، از جمله معاینات منظم و تمیز کردن دندان هاست.

فواید ایمپلنت در سالمندان
با وجود همه تلاش هایمان ، برخی از ما در این راه چند دندان خود را از دست می دهیم. خبر خوب برای سالمندان این است که پروتزهای دندان تنها گزینه برای جایگزینی دندان های اصلی نیستند.

جراحی کاشت دندان (ایمپلنت دندان در سالمندان) یک روش راحت و آسان برای سالمندان است که می توانند ظاهر طبیعی صورت خود را حفظ کنند و توانایی جویدن غذا ها را بطور کامل بازیابند. این کار باعث بهبود ظاهر و کیفیت کلی در روند زندگی آنها می شود.
نظری که ما به طور مداوم از بیماران سالمند خود می شنویم این است که آنها آرزو می کنند که ای کاش زودتر این کار را انجام میدادند!

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید و می خواهید در مورد هزینه های ایمپلنت دندان در سالمندان بیشتر بدانید ، با دندانپزشکان ایمپلنت در کلینیک ها تماس بگیرید.

ایمپلنت دندان در سالمندان چیست؟

ایمپلنت های دندانی از طریق یک عمل جراحی که توسط متخصص پروتزهای دندانی یا متخصص پریوانجام می شود جایگذاری می شوند. این دندانپزشکان متخصص میله های فلزی ریز را به استخوان فک متصل می کنند.

هنگامی که این میله ها به استخوان جوش خوردند ، یک اتصال دهنده و یک تاج مصنوعی در بالای آن قرار می گیرد. در طی این فرآیند از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می شود و می توان داروهای مسکن بدون نسخه را برای کمک به بهبود ایمپلنت دندان استفاده کرد.

مزیت های ایمپلنت

1-غذا خوردن بهتر

با ترمیم کامل قابلیت گاز گرفتن و جویدن ، افراد سالمند می توانند غذاهایی را بخورند که زمانی باعث درد و تحریک می شدند . با ایمپلنت کامل ، آنها می توانند از خوردن میوه ها و سبزیجاتی که قبلاً نمیتوانستند بخورند ،لذت ببرند.

بیماران اغلب در می یابند که مزایای تغذیه ای ایمپلنت دندان در سالمندان ،ناشی از خوردن انواع غذاها منجر به بهبود کلی سطح سلامتی و انرژی می شود. جویدن غذا به نحوه مناسب به روند هضم غذا نیز کمک می کند که یکی دیگر از مزایای موثر بر سلامتی است.

2-ایمپلنت دندان در سالمندان و ظاهر بهتر

ایمپلنت دندان در سالمندان، این امکان را به آنها می دهد که بدون نگرانی و خجالت کشیدن از حالت دندان ها ، لبخند دوباره بزنند. خوب به نظر رسیدن احساس خوبی است و این تاثیر زیادی در روابط اجتماعی آنها نیز دارد.

3-احساس بهتری نسبت به خود داشتن

وقتی به ظاهر خود اطمینان بیشتری داریم ، احساس بهتری نسبت به خود داریم. وقتی می توانیم به درستی غذا ها را بجویم و از غذاهایی که دوست داریم لذت ببریم ، احساس سلامتی می کنیم. احساس بهتر نسبت به خود ،کیفیت کلی زندگی را بهبود می بخشد.

4-صرفه جویی در هزینه ها

امکان شکستن پروتزهای دندان همیشه وجود داشته و نیاز به نگهداری دائمی دارند. ایمپلنت یکبار سرمایه گذاری و یک راه حل دائمی دندانپزشکی است.

مراقبت از دندان مصنوعی راحت تر است

دندان های مصنوعی بطوری معلق هستند و به راحتی لک می شوند و برای تمیز کردن باید از دهان خارج شوند. ایمپلنت های دندانی به طور دائمی در جای خود ثابت می شوند و مانند دندان های طبیعی از آنها مراقبت می شود. همچنین نسبت به دندان مصنوعی احساس ناراحتی کمتری در دهان به وجود می آورند.

دندان مصنوعی و ایمپلنت در سالمندان
بسیاری از ما دیر یا زود با واقعیت از دست دادن دندان ها روبرو خواهیم شد. این یک بخش معمول ، اما ناخوشایند از پیری است. بزرگسالانی که دندان های خود را از دست می دهند دو انتخاب دارند: پروتزهای مصنوعی در مقابل ایمپلنت.

ایمپلنت دندان در سالمندان یک راه حل دائمی برای کسانی است که دندان های خود را از دست داده اند، در حالی که دندان مصنوعی اینگونه نیست.

البته ، همه ما ترجیح می دهیم که در طول زندگی با دندان های طبیعی خود به راحتی زندگی کنیم ، اما متأسفانه ، این گزینه برای اکثر بزرگسالان وجود ندارد .

خواه دندان های خود را به دلیل ضربه ای محکم ، مانند تصادف یا بیماری دیگری مانند بیماری لثه و پوسیدگی دندان از دست داده باشید .
استفاده از پروتزهای مصنوعی، ممکن است برای سالمندان سخت باشد .در نتیجه نمی توانند تغذیه مورد نیاز بدن خود را داشته باشند و از همان کیفیت زندگی که قبل از ، از دست دادن دندان ها داشته اند ، برخوردار باشند.

مزایا و معایب استفاده از دندان مصنوعی در سالمندان

استفاده از دندان مصنوعیدر سالمندان گزینه ایست که مدت هاست که وجود دارد و بسیاری از مردم از آن آگاه هستند و از نحوه استفاده آن نیز آگاهی دارند. ایمپلنت های دندانی ممکن است به همان اندازه شناخته شده نباشند. ایمپلنت دندان در سالمندان یک راه حل دائمی برای مشکل جدی از دست دادن دندان هاست.

منظور ما از دائمی این است که مانند دندان مصنوعی قابل جابجایی نیستند. این یکی از اصلی ترین تمایزاتی است که باید هنگام اندازه گیری جوانب مثبت و منفی دندان مصنوعی در مقابل ایمپلنت به خاطر بسپارید.

پروتزهای دندانی از انواع مختلفی از مواد و از قالبی کاملاً متناسب با دهان شما ساخته می شوند.

تصاویر قدیمی از پروتزهای دندانی که در فیلم ها می دیدیم نسخه منسوخ شده ای از پروتزهای مصنوعی هستند و به طور دقیق دندان های مصنوعی را که متناسب با دهان شما تنظیم شده و برای سبک زندگی شما مناسب است ، به تصویر نمی کشند.

در حالی که طی سالهای گذشته کیفیت دندانهای مصنوعی به طور قابل توجهی بهبود یافته اند ، اما هنوز هم می توانند مسائلی را برای سالمندان به وجود آورند. آنها با چسب پروتز در دهان محکم می شوند.

چسب دندان مصنوعی کاملا ایمن نیست و گاهی اوقات ممکن است متناسب با ایمن سازی صحیح پروتز مصنوعی نباشد. این امر منجر به لغزش دندان مصنوعی می شود. لغزش دندان مصنوعی احتمالاً در مواقع ناخوشایند یا خجالت آور اتفاق می افتد ، مثلاً هنگام صحبت یا غذا خوردن زیرا در این زمان است که چسب بیشترین تحرک را دارد و بیشترین کار را انجام می دهد.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی برخلاف پروتزهای دندانی یک وسیله ثابت در دهان شما هستند. ایمپلنت های دندانی کلاهک هایی هستند که در استخوان فک شما کاشته می شوند. آنها به شکل و رنگ متناسب با دندانهای موجود شما هستند بنابراین طبیعی به نظر می رسند و به عنوان کاشت، قابل تشخیص نیستند.

از آنجا که ایمپلنت های دندانی با جراحی کاشته می شوند و به مرور زمان به فک شما جوش می خورند ، به این معنی که آنها برای ماندن در آنجا هستند و نمی توانند برداشته شوند. با گذشت زمان فراموش خواهید کرد که ایمپلنت شما یک ایمپلنت است زیرا دقیقاً مانند دندان اصلی شما به نظر می رسد ، احساس می شود و کار می کند. با مراقبت مناسب ، نیازی به تنظیم یا تعویض ایمپلنت دندان برای 20 سال یا بیشتر نیست.

مقایسه ایمپلنت و دندان مصنوعیدر سالمندان

هنگام تصمیم گیری بین استفاده از دندان های مصنوعی و ایمپلنت ، باید این واقعیت را در نظر بگیرید که افزایش سن و از دست دادن دندان ها، باعث پوسیدگی استخوان و از بین رفتن استخوان در فک شما می شود.

شکاف هایی که در نتیجه از دست دادن دندان ها ایجاد می شوند ، می تواند باعث شود دندان های دیگر شما جابجا شوند و بدن شما شروع به جذب استخوان کند.

این روند می تواند باعث ایجاد فرورفتگی در صورت شود. با استفاده از روش ایمپلنت دندان در سالمندان ،می توان از این اتفاقات جلوگیری کرد. ایمپلنت ها استخوان فک شما را قوی نگه می دارند و شکل و ساختار فک را حفظ می کنند.

هنگام بررسی پروتزهای مصنوعی در مقابل ایمپلنت های دندانی ، بسیاری از افراد بیشترین نگرانی را در مورد مسئله از دست دادن استخوان دارند ، و به همین دلیل ایمپلنت های دندان بسیار محبوب شده اند. مهمترین اشکال احتمالی انتخاب ایمپلنت های دندانی، به جای شکل دیگری از جایگزینی دندان ، هزینه آن است.

شرکت مراقبتی مهر پرستار آراد با کادری مجرب و آموزش دیده در عرصه مراقبت و پرستاری در منزل است که امادگی دارد به صورت شبانه روزی در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار ارائه خدمت نماید.

4.6/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست